СП: Драма у финишу, ''Делфини'' бронзани у Београду!

Јуниорска репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу на Светском првенству у Београду пошто су у финалу савладали селекцију Мађарске са 12:11.

Остали спортови 13.08.2017 | 20:10
Изабраници Владимира Вујасиновића су од самог старта водили и имали предност у једном трнутку од 8:4, али су Мађари успели да им, се приближе за праву драму у финишу.

Прве две четвртине наш тим је пред препуним трибинама одиграо одлично.

Чврсто је држао ритам утакмице, био ефикасан у нападу. Све што је било лоше против Грка сада се вратило на прави начин.

После 8:4 мало ко је веровао да Мђари могу нешто да ураде. Наравно, нису се предали. Брзо су смањили на 8:6 али је Србија до краја четвртине сачувала та два гола.

У последњих осам минута наш тим је оптерећен личним грешкама био на великим искучењима.

Однос 20:12 у борбеној утакмици довољно говори о односу искључења. Радоњић је са два лепа гола држао предност, било је 5,20 до краја 12:9 за Србију.

Мађари су кренули на све или ништа, ослањали су се на играча више. Смењио је Телеки, да би 47 секунди пре краја Манхерц погодио за 12:11 у корист Србије.

Изгубио је наш тим лопту у последњем нападу, ривал имао 22 секунде да изједначи. Али Танкосић је пресекао напад Вадовича и бронза је припала Србији.