SP: Drama u finišu, ''Delfini'' bronzani u Beogradu!

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu pošto su u finalu savladali selekciju Mađarske sa 12:11.

Ostali sportovi 13.08.2017 | 20:10
Izabranici Vladimira Vujasinovića su od samog starta vodili i imali prednost u jednom trnutku od 8:4, ali su Mađari uspeli da im, se približe za pravu dramu u finišu.

Prve dve četvrtine naš tim je pred prepunim tribinama odigrao odlično.

Čvrsto je držao ritam utakmice, bio efikasan u napadu. Sve što je bilo loše protiv Grka sada se vratilo na pravi način.

Posle 8:4 malo ko je verovao da Mđari mogu nešto da urade. Naravno, nisu se predali. Brzo su smanjili na 8:6 ali je Srbija do kraja četvrtine sačuvala ta dva gola.

U poslednjih osam minuta naš tim je opterećen ličnim greškama bio na velikim iskučenjima.

Odnos 20:12 u borbenoj utakmici dovoljno govori o odnosu isključenja. Radonjić je sa dva lepa gola držao prednost, bilo je 5,20 do kraja 12:9 za Srbiju.

Mađari su krenuli na sve ili ništa, oslanjali su se na igrača više. Smenjio je Teleki, da bi 47 sekundi pre kraja Manherc pogodio za 12:11 u korist Srbije.

Izgubio je naš tim loptu u poslednjem napadu, rival imao 22 sekunde da izjednači. Ali Tankosić je presekao napad Vadoviča i bronza je pripala Srbiji.