БЕЛ: ''Прштало'' у Антверпену - осам комада!

Арсланагић погађао на све стране, Генк се гостио! Генк славио са 5:3!

Фудбал 13.08.2017 | 17:30
Какав шоу у Антверпену! Осам голова, прштало је на све стране и у обе мреже, а на крају је Генк славио са 5:3 против истоименог домаћина у спектакуларној утакмици трећег кола белгијске Про лиге.

Последњих пут Генк је на стадиону Босуј стадиону гостовао пре 13 година, а овај меч памтиће се вероватно и дупло дуже. По злу, барем када су у питању навијачи Антверпена јер се вероватно и не сећају баш када је њихова екипа последњи пут примила пет голова на свом терену.

А у ватромету голова истакао се нападач Генка, двоструки стрелац, Мбвана Самата из Танзаније. У оба наврата, у осмом и и 41. минуту он се најбоље снашао на противничком петерцу.

Иначе, Генк је већ после 21 минута имао предност од 3:0. Поред Самате, у стрелце су се уписали Леандро Тросар и Сибе Шријверс. Наду Антверпену пробудио је Жери Декеви у 24. минуту. Самата је брзо, у финишу првог полувремену, убио сваку наду.

Дефанзивац Дино Арсланагић је у 59. минуту затресао сопствену мрежу и повисио на 5:1. Убедљив пораз Антверпена прво је ублажио Вилијам Овусу у 79. минуту, а додатно и Арсланагић који је два минута касније погодио и у праву, противничку мрежу.