BEL: ''Prštalo'' u Antverpenu - osam komada!

Arslanagić pogađao na sve strane, Genk se gostio! Genk slavio sa 5:3!

Fudbal 13.08.2017 | 17:30
Kakav šou u Antverpenu! Osam golova, prštalo je na sve strane i u obe mreže, a na kraju je Genk slavio sa 5:3 protiv istoimenog domaćina u spektakularnoj utakmici trećeg kola belgijske Pro lige.

Poslednjih put Genk je na stadionu Bosuj stadionu gostovao pre 13 godina, a ovaj meč pamtiće se verovatno i duplo duže. Po zlu, barem kada su u pitanju navijači Antverpena jer se verovatno i ne sećaju baš kada je njihova ekipa poslednji put primila pet golova na svom terenu.

A u vatrometu golova istakao se napadač Genka, dvostruki strelac, Mbvana Samata iz Tanzanije. U oba navrata, u osmom i i 41. minutu on se najbolje snašao na protivničkom petercu.

Inače, Genk je već posle 21 minuta imao prednost od 3:0. Pored Samate, u strelce su se upisali Leandro Trosar i Sibe Šrijvers. Nadu Antverpenu probudio je Žeri Dekevi u 24. minutu. Samata je brzo, u finišu prvog poluvremenu, ubio svaku nadu.

Defanzivac Dino Arslanagić je u 59. minutu zatresao sopstvenu mrežu i povisio na 5:1. Ubedljiv poraz Antverpena prvo je ublažio Vilijam Ovusu u 79. minutu, a dodatno i Arslanagić koji je dva minuta kasnije pogodio i u pravu, protivničku mrežu.