''Нигеријски Роналдо'' - Партизан се појачао из Ријеке!

Српски шампион Партизан довео је ново појачање, у Хумску стиже нападач Теофилус Соломон, потврђено је за Б92.  Из Ријеке правац Хумска: Соломон у Партизану! Црно-бели од хрватског првака позајмили нападача, с правом откупа уговора на три године.

Фудбал 10.08.2017 | 18:15
''Нигеријски Роналдо'' - Партизан се појачао из Ријеке!
Соломон има 21 годину, висок је 183 центиметра, а међу црно-беле стиже из редова хрватског првака Ријеке.

Партизан Нигеријца доводи на позајмицу до краја сезоне, уз опцију откупа наредног лета. За Соломона је био заинтересован и белгијски Гент.

Нигеријац кога у домовини пореде са Роналдом је проле сезоне на 33 утакмице у Хрватској постигао седам голова уз две асистенције.
Током каријере је играо још за Шибеник, Задар, Поморац и Истру, све на позајмицама, а у Хрватску је стигао 2013. Има један наступ за У23 селекцију Нигерије.

Претходних недеља се спекулисало да би Партизан могао да прода свог најбољег стрелца Уроша Ђурђевића грчком Олимпијакосу. Видећемо да ли је овај трансфер најава тог.

Пре Соломона Партизан је овог лета довео Данила Пантића, Немању Милетића и Сејдубу Суму, за укупно око два милиона евра.

Навијачи по друштвеним мрежама траже новог штопера, помињало се међу Гробарима да би требало под хитно ангажовати замену за Леонарда (додуше, у плану је био Бразилац Жаиро, завршио у Шерифу), али је Партизан решио да се појача пре свега у нападу. Нови шпиц црно-белих биће Теофилус Соломон!

Реч је о 21-годишњем Нигеријцу, под уговором са Ријеком, који ће - према договору српског и хрватског првака – доћи у Београд на позајмицу до краја сезоне. Управе два клуба постигле су такав споразум да црно-бели имају право откупа уговора уколико процене да је Африканац решење на дуге стазе. У том случају би с њим склопили сарадњу на три године, до лета 2021.

Он би већ данас требало, у друштву менаџера, да допутује у Београд и одради лекарске преглед, под условом да све буде у реду у петак ће бити представљен јавности као четврти новајлија екипе Мирослава Ђукића овог лета. Претходно су ангажовани Данило Пантић (Челси, позајмица), Немања Р. Милетић (Вестерло) и Сејдуба Сума (Слован), аСоломон би требало да буде додатак офанзивном делу тима и опција у случају продајеУроша Ђурђевића до краја прелазног рока.




Да ли ће Урош Ђурђевић остати или напустити Партизан већ овог лета сазнаћемо ускоро. Први стрелац црно-белих је у овом тренутку, ипак, ближи напуштању редова шампиона...

Можда је управо из тог разлога Партизан ангажовао још једно појачање. Из Ријеке је на позајмицу у Београд стигао нападач Теофилус Соломон!

Нигеријски центарфор је у Ријеку стигао 2012. и после две године у млађим категоријама прекомандован је у први тим, али без праве шансе да се наметне.

Врло брзо ишао је на позајмице од клуба до клуба.

Соломон је играо за Приморац (девет утакмица без гола), Задар (13/1), Шибеник (32/11) и Истру (31/7). За то време није успео да убеди челнике Ријеке и тренера Матијажа Кека да је стекао искуство и квалитет да предводи напад првака Хрватске.

Али...

Соломон је прошле сезоне био међу кандидатима за идеалну поставу хрватског шампионата. Такође, постојала је заинтересованост Локерена и Гента, а још у млађим категоријама био је, наводно, интересантан Јувентусу.

Теофилус Соломон је већ пет година члан Ријеке. На Кантриду је стигао 2012. захваљујући сарадњи хрватског клуба и Фудбалске академије Абуџа, уз напомену да су му у отаџбини, пре свега због брзинских способности, медији закачили надимак „нигеријски Роналдо“. С обзиром да је на европско тле крочио тек са 16 лета није могао да конкурише за први тим Ријеке, морао је најпре да се доказује у млађим категоријама.

Затим и у виду позајмица. Почев до 2014. ишао је редом у Поморац (Друга лига Хрватске, девет утакмица/без гола), Задар (Прва лига, 14/4), Шибеник (Прва лига, 34/11) и Истру (Прва лига, 33/7). Укупно 22 поготка у каријери. Примера ради, игра „деветку“, као и Урош Ђурђевић, с тим да је актуелни центарфор Партизана само у минулој сезони испалио 28 прецизних хитаца на 34 такмичарска сусрета.

На основу онога што смо могли да чујемо од колега у Хрватској, Соломон – који у биографији има један меч за олимпијску репрезензтацију Нигерије, али ниједан за први тим Ријеке - најбоље се служи десном ногом, а одликује га изванредна брзина. Не баш и реализаицја, што осликава статистика, међутим, ваља имати на уму да је играо за тимове из средине или доњег дела табеле. Спортски сектор Партизана уверен је да ће се то променити и да ће му „лећи“ офанзивно најстројен тим, који јуриша на трофеје.

Поготово што су за Тефилиуса Соломона добили добре препоруке. Између осталог овог лета су га тражили белгијски Локерен и Гент, а на крају прошле сезоне био је међу 25 кандидата за идеални тим Прве лиге Хрватске, у који на крају није изабран. Један од његових агената у отвореном писму хрватској јавности прошле године тврдио је како су, у тинејџерском добу, његовог штићеника пратили скаути Јувентуса...

Мирослав Ђукић у овом тренутку на располагању има тројицу нападача Ђурђевића, Леандре Тавамбу и Ђорђа Јовановића.

Партизан је овог лета ангажовао Данила Пантића, Немању Милетића и Сејдубу Суму. Хумску су напустили Никола Миленковић и Леонардо. 

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар