СП: Боуи најбржа на 100м, Стефаниди доминира с мотком!

Американка Тори Боуви нова је шампионка света на 100 метара после тријумфа на Светском првенству у Лондону.

Остали спортови 07.08.2017 | 13:00
Боуи је победила у времену 10,85 секунди испред Мари-Жосе Лу из Обале Слоноваче и Холанђанке Дафне Шиперс.

Тако су Американци комплетирали златне медаље у ударној дисциплини на СП јер је дан раније Џастин Гетлин постао првак света у мушкој конкуренцији.

Гркиња Екатерини Стефаниди освојила је златну медаљу у скоку с мотком, скоком 4,91 метара, што је најбољи резултат у свету ове сезоне.

Гркиња је тако комплетирала титуле првакиње Европе, света и Олимпијских игара. Сребро је освојила Американка Санди Морис са 4,75м, а до бронзу су поделиле Венецуеланга Робеилис Пеинадо и Кубанка Јарислеј Силва са 4,65.

Белгијска атлетичарка Нафисату Тијам освојила је златну медаљу у седмобоју. Тијамова је тријумфовала са резултатом од 6.784 бода.

Сребрним одличјем окитила се Немица Каролин Шафер са 6.696 бодова, а бронзану медаљу освојила је Анук Фетер из Холандије са 6.636 бодова

Новозеландски атлетичар Томас Волш освојио је златну медаљу у бацању кугле са 22,3 метара, хицем у шестој серији.

До сребра је стигао Американац Џо Ковач из САД са 21,66, док је треће место освојио Хрват Стипе Жунић са 21,46.