SP: Boui najbrža na 100m, Stefanidi dominira s motkom!

Amerikanka Tori Bouvi nova je šampionka sveta na 100 metara posle trijumfa na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Ostali sportovi 07.08.2017 | 13:00
Boui je pobedila u vremenu 10,85 sekundi ispred Mari-Žose Lu iz Obale Slonovače i Holanđanke Dafne Šipers.

Tako su Amerikanci kompletirali zlatne medalje u udarnoj disciplini na SP jer je dan ranije Džastin Getlin postao prvak sveta u muškoj konkurenciji.

Grkinja Ekaterini Stefanidi osvojila je zlatnu medalju u skoku s motkom, skokom 4,91 metara, što je najbolji rezultat u svetu ove sezone.

Grkinja je tako kompletirala titule prvakinje Evrope, sveta i Olimpijskih igara. Srebro je osvojila Amerikanka Sandi Moris sa 4,75m, a do bronzu su podelile Venecuelanga Robeilis Peinado i Kubanka Jarislej Silva sa 4,65.

Belgijska atletičarka Nafisatu Tijam osvojila je zlatnu medalju u sedmoboju. Tijamova je trijumfovala sa rezultatom od 6.784 boda.

Srebrnim odličjem okitila se Nemica Karolin Šafer sa 6.696 bodova, a bronzanu medalju osvojila je Anuk Feter iz Holandije sa 6.636 bodova

Novozelandski atletičar Tomas Volš osvojio je zlatnu medalju u bacanju kugle sa 22,3 metara, hicem u šestoj seriji.

Do srebra je stigao Amerikanac Džo Kovač iz SAD sa 21,66, dok je treće mesto osvojio Hrvat Stipe Žunić sa 21,46.