Ништа ново у Португалији - Бенфика освојила Суперкуп!

Лисабонски Орлови победили Виторију Гимараеш за први трофеј у сезони.

Фудбал 06.08.2017 | 10:15
Нова сезона, старе навике. Фудбалери Бенфике освојили су португалски Суперкуп победом на свом Лужу против Виторије Гимараеш од 3:1. То је лисабонском великану седми трофеј у овом такмичењу.

Шампион Португалије је питање победника практично решио већ у после 11 минута, јер је стигао до убедљиве предности од 2:0.

Први погодак у шестом минуту био је дело Жонаса, а пет минута касније мрежу Виторије затресао је и Харис Сеферовић.

Два минуа пре краја првог полувремена гости су се голом Рафиње колико-толико вратили у живот, мада је Бенфика и након тога контролисала ситуацију на терену. Тачку на победу вредну првог пехара у сезони ставио је Раул Хименез у 83. минуту.

Љубомир Фејса одиграо је целу утакмицу за Бенфику, док Андрије Живковића није било у протоколу.