Ništa novo u Portugaliji - Benfika osvojila Superkup!

Lisabonski Orlovi pobedili Vitoriju Gimaraeš za prvi trofej u sezoni.

Fudbal 06.08.2017 | 10:15
Nova sezona, stare navike. Fudbaleri Benfike osvojili su portugalski Superkup pobedom na svom Lužu protiv Vitorije Gimaraeš od 3:1. To je lisabonskom velikanu sedmi trofej u ovom takmičenju.

Šampion Portugalije je pitanje pobednika praktično rešio već u posle 11 minuta, jer je stigao do ubedljive prednosti od 2:0.

Prvi pogodak u šestom minutu bio je delo Žonasa, a pet minuta kasnije mrežu Vitorije zatresao je i Haris Seferović.

Dva minua pre kraja prvog poluvremena gosti su se golom Rafinje koliko-toliko vratili u život, mada je Benfika i nakon toga kontrolisala situaciju na terenu. Tačku na pobedu vrednu prvog pehara u sezoni stavio je Raul Himenez u 83. minutu.

Ljubomir Fejsa odigrao je celu utakmicu za Benfiku, dok Andrije Živkovića nije bilo u protokolu.