ФРА: Лион убједљив, Сент Етјену дерби са Ницом...

Фудбалери Олимпика из Лиона на доминантан начин су отворили нову сезону у Лиги 1, разбили су Стразбур са 4:0.  То је појачање! Бум-бум Дијаз разнео Стразбур, Ница разочарала! Два гола за Лион постигао је бивши другопозивац Реала.

Фудбал 06.08.2017 | 09:00
"Лавове" су предводили Дијаз и Фекир са по два гола, док су асистенти два поготка били Депај и Корне.

Убедљиву победу остварио је и Генган са 3:1 у Мецу, док је у дербију дана Сент Етјен савладао Ницу 1:0, голом Бамбе у првом полувремену.

Минималне тријумфе остварио је још један домаћин, Монпеље против Каена, док су Троа и Рен играли нерешено 1:1. Дан је отворила победа ПСЖ над Амијеном 2:0.

Можда је Нејмар звезда дана и недеље у Француској, али од вечерас ће се у Лиги 1 причати и о Маријану Дијазу! Доскорашњи другопозивац мадридског Реала на сјајан начин је дебитовао за Олимпик из Лиона - са два гола у победи од 4:0 на гостујућим Стразбуром у првом колу Лиге 1.

Иако је Лион био апсолутни фаворит, вероватно већина навијача није очекивала да се овај момак са пасошем Доминиканске републике тако брзо адаптира на нову средину.

Већ у 23. минуту Дијаз је затресао противничку мрежу разорним ударцем упућеним изван казненог простора. Какав начин да се дебитује у Лиги 1!

Лион је за само два минута у другом полувремену решио све дилеме око победника, ако их је вечерас уопште и било. Набил Фекир је у 59. минуту из пенала дуплирао предност домаћина, а на 3:0 повисио је Дијаз пошто је искорстио грешку противничке одбране.

Коначан резултат, такође другим поготком на утакмици, поставио је Фекир у првом минуту судијске надокнаде.

Могао је Лион и још убедљивије да упише премијерну првенствену тројку, али је играчима домаћина недостајало још мало концентрације. Са друге стране, гости једва да су забележили две солидне прилике да запрете голману Лопесу.

Нема дилеме да је прошле године Ница заиста била најпријатније изненађење у француском шампионату, али су вечерас разочарали. Сент Етјен је на свом терену славио са 1:0, а једини погодак на стадиону Жофри Гишар дао је Џонатан Бамба већ у четвртом минуту.