FRA: Lion ubjedljiv, Sent Etjenu derbi sa Nicom...

Fudbaleri Olimpika iz Liona na dominantan način su otvorili novu sezonu u Ligi 1, razbili su Strazbur sa 4:0.  To je pojačanje! Bum-bum Dijaz razneo Strazbur, Nica razočarala! Dva gola za Lion postigao je bivši drugopozivac Reala.

Fudbal 06.08.2017 | 09:00
"Lavove" su predvodili Dijaz i Fekir sa po dva gola, dok su asistenti dva pogotka bili Depaj i Korne.

Ubedljivu pobedu ostvario je i Gengan sa 3:1 u Mecu, dok je u derbiju dana Sent Etjen savladao Nicu 1:0, golom Bambe u prvom poluvremenu.

Minimalne trijumfe ostvario je još jedan domaćin, Monpelje protiv Kaena, dok su Troa i Ren igrali nerešeno 1:1. Dan je otvorila pobeda PSŽ nad Amijenom 2:0.

Možda je Nejmar zvezda dana i nedelje u Francuskoj, ali od večeras će se u Ligi 1 pričati i o Marijanu Dijazu! Doskorašnji drugopozivac madridskog Reala na sjajan način je debitovao za Olimpik iz Liona - sa dva gola u pobedi od 4:0 na gostujućim Strazburom u prvom kolu Lige 1.

Iako je Lion bio apsolutni favorit, verovatno većina navijača nije očekivala da se ovaj momak sa pasošem Dominikanske republike tako brzo adaptira na novu sredinu.

Već u 23. minutu Dijaz je zatresao protivničku mrežu razornim udarcem upućenim izvan kaznenog prostora. Kakav način da se debituje u Ligi 1!

Lion je za samo dva minuta u drugom poluvremenu rešio sve dileme oko pobednika, ako ih je večeras uopšte i bilo. Nabil Fekir je u 59. minutu iz penala duplirao prednost domaćina, a na 3:0 povisio je Dijaz pošto je iskorstio grešku protivničke odbrane.

Konačan rezultat, takođe drugim pogotkom na utakmici, postavio je Fekir u prvom minutu sudijske nadoknade.

Mogao je Lion i još ubedljivije da upiše premijernu prvenstvenu trojku, ali je igračima domaćina nedostajalo još malo koncentracije. Sa druge strane, gosti jedva da su zabeležili dve solidne prilike da zaprete golmanu Lopesu.

Nema dileme da je prošle godine Nica zaista bila najprijatnije iznenađenje u francuskom šampionatu, ali su večeras razočarali. Sent Etjen je na svom terenu slavio sa 1:0, a jedini pogodak na stadionu Žofri Gišar dao je Džonatan Bamba već u četvrtom minutu.