ЛЕ - Удри Марко, удри јако: Видеотон избацио Бордо!

Мађарски вицешампион славио на свом терену са 1:0.  Мађарска слави: Николићев Видеотон избацио Бордо! Изненађење вечери! Умало брука: Зенит поразом до плеј-офа, сигурни Аполон и ПАО, Олександрија избацила Астру! Изрелци су успели завршницу утакмице да учине донекле драматичном, пошто су повели у 67. минуту, али не и да дођу до поготка који би утакмицу одвео у неочекиване продужетке.

Фудбал 03.08.2017 | 21:15
Видеотон је нокаутирао Бордо, а Марко Николић је за претходних месец и по дана усадио екипи победнички и ратнички менталитет. И то је мађарском клубу на његовом терену донело победу од 1:0 довољну за пласман у плеј-оф Лиге Европе.

Испоставиће се да је гол Марка Шћеповића у првом мечу, који је Видеотон у Француској изгубио са 2:1, био један од пресудних момената.

А вечерас на Панчо арени домаћин је до успеха дошао онако како је то Николић мајсторски пантентирао на клупи Партизана. Голом из прекида.

Играо се пети минут судијске надокнаде у првом полувремену када је Асмир Суљић добро центрирао, а дефанзивац Стопира снажним ударцем главом посла лопту у мрежу.

Када је у 47. минуту Јусуф Сабали зарадио други жути картон и искључење у екипи Бордоа, деловало је да је Видеотон на прагу лагане завршнице.

Међутим, ствари су се у одређеној мери закомпликовале у 69. минуту када је и домаћин остао са играчем мање, пошто је поцрвенео Јозеф Варга.

Марко Шћеповић био је стартер у екипи Видеотона, а у 46. минуту на терену га је заменио Данко Лазовић.

Сјајан почетак Марка Николића у Видеотону заокружен је ове вечери!

Екипа бившег тренера Партизана направила је најпријатније изненађење вечери Лиге Европе,избацивши фаворизовани Бордо.

"Жирондинци" су допутовали у Мађарску са предношћу 2:1, али је домаћин вечерас победио голом дефанзивца Стопире у надокнади првог полувремена!

ВИДЕОТОН - БОРДО 1:0 (1:0)

Николићев тим тако је прескочио и трећу евро препреку ове сезоне, елиминисавши још једног ривала после Балзана и Номе Каљуа. Српски центарфор Марко Шћеповић почео је меч у дресу Видеотона, а у другом делу је уступио место још једном бившем играчу Партизана, Данку Лазовићу.

Са друге стране, дрес Бордоа од почетка до краја носио је стандардни Милан Гајић, док јеВукашин Јовановић преседео меч на клупи.

Укупним резултатом 2:2, захваљујући Шћеповићевом голу у Француској, Николићев тим тако је обезбедио себи место у баражу за Лигу Европе, који је заказан за петак у 13 часова.

Зенит се мало брукао у Санкт Петербургу, али је ипак успео да обезбеди пласман у плеј-офу за Лигу Европе. Екипа Роберта Манћинија је поражена на свом Петровском од Бнеј Јехуде, али са недовољних 0:1, па у наредну фазу ипак иде далеко квалитетнији тим.

Изрелци су успели завршницу утакмице да учине донекле драматичном, пошто су повели у 67. минуту голом Алмога Бузгала и угрозили сигурну предност Зенита (0:2) из првог меча. Ипак, домаћин је успео рутински да „одбрани“ стиечено од пре седам дана.

Пролаз у наредну фазу такмичења обезбедили су и Аполон, Панатинаикос и Олександрија. Кипрани су савладали Абердин са 2:0 и надокнадили 0:1 из прве утакмице. Шкоти су примили оба гола на прилично сличан начин и то готово из петерца након повратних лопти. Први је био дело Малтежанина Андреа Шембрија, а други Емилија Зелаје.

Панатинакос је кратко губио у Бакуу због аутогола Моледа у 52. минуту, али су Лод и Кабезас убрзо поставили ствари на своје место и преокренули резултат за нову победу Зелених (2:1). Украјинска Олександрија је успела да елимиши румунску Астру захваљујући поготку Андреја Запорожана са беле тачке у финишу првог полувремена.

Шкендија – Тракај 3:0 (2:0), први меч 1:2