LE - Udri Marko, udri jako: Videoton izbacio Bordo!

Mađarski vicešampion slavio na svom terenu sa 1:0.  Mađarska slavi: Nikolićev Videoton izbacio Bordo! Iznenađenje večeri! Umalo bruka: Zenit porazom do plej-ofa, sigurni Apolon i PAO, Oleksandrija izbacila Astru! Izrelci su uspeli završnicu utakmice da učine donekle dramatičnom, pošto su poveli u 67. minutu, ali ne i da dođu do pogotka koji bi utakmicu odveo u neočekivane produžetke.

Fudbal 03.08.2017 | 21:15
Videoton je nokautirao Bordo, a Marko Nikolić je za prethodnih mesec i po dana usadio ekipi pobednički i ratnički mentalitet. I to je mađarskom klubu na njegovom terenu donelo pobedu od 1:0 dovoljnu za plasman u plej-of Lige Evrope.

Ispostaviće se da je gol Marka Šćepovića u prvom meču, koji je Videoton u Francuskoj izgubio sa 2:1, bio jedan od presudnih momenata.

A večeras na Pančo areni domaćin je do uspeha došao onako kako je to Nikolić majstorski pantentirao na klupi Partizana. Golom iz prekida.

Igrao se peti minut sudijske nadoknade u prvom poluvremenu kada je Asmir Suljić dobro centrirao, a defanzivac Stopira snažnim udarcem glavom posla loptu u mrežu.

Kada je u 47. minutu Jusuf Sabali zaradio drugi žuti karton i isključenje u ekipi Bordoa, delovalo je da je Videoton na pragu lagane završnice.

Međutim, stvari su se u određenoj meri zakomplikovale u 69. minutu kada je i domaćin ostao sa igračem manje, pošto je pocrveneo Jozef Varga.

Marko Šćepović bio je starter u ekipi Videotona, a u 46. minutu na terenu ga je zamenio Danko Lazović.

Sjajan početak Marka Nikolića u Videotonu zaokružen je ove večeri!

Ekipa bivšeg trenera Partizana napravila je najprijatnije iznenađenje večeri Lige Evrope,izbacivši favorizovani Bordo.

"Žirondinci" su doputovali u Mađarsku sa prednošću 2:1, ali je domaćin večeras pobedio golom defanzivca Stopire u nadoknadi prvog poluvremena!

VIDEOTON - BORDO 1:0 (1:0)

Nikolićev tim tako je preskočio i treću evro prepreku ove sezone, eliminisavši još jednog rivala posle Balzana i Nome Kaljua. Srpski centarfor Marko Šćepović počeo je meč u dresu Videotona, a u drugom delu je ustupio mesto još jednom bivšem igraču Partizana, Danku Lazoviću.

Sa druge strane, dres Bordoa od početka do kraja nosio je standardni Milan Gajić, dok jeVukašin Jovanović presedeo meč na klupi.

Ukupnim rezultatom 2:2, zahvaljujući Šćepovićevom golu u Francuskoj, Nikolićev tim tako je obezbedio sebi mesto u baražu za Ligu Evrope, koji je zakazan za petak u 13 časova.

Zenit se malo brukao u Sankt Peterburgu, ali je ipak uspeo da obezbedi plasman u plej-ofu za Ligu Evrope. Ekipa Roberta Manćinija je poražena na svom Petrovskom od Bnej Jehude, ali sa nedovoljnih 0:1, pa u narednu fazu ipak ide daleko kvalitetniji tim.

Izrelci su uspeli završnicu utakmice da učine donekle dramatičnom, pošto su poveli u 67. minutu golom Almoga Buzgala i ugrozili sigurnu prednost Zenita (0:2) iz prvog meča. Ipak, domaćin je uspeo rutinski da „odbrani“ stiečeno od pre sedam dana.

Prolaz u narednu fazu takmičenja obezbedili su i Apolon, Panatinaikos i Oleksandrija. Kiprani su savladali Aberdin sa 2:0 i nadoknadili 0:1 iz prve utakmice. Škoti su primili oba gola na prilično sličan način i to gotovo iz peterca nakon povratnih lopti. Prvi je bio delo Maltežanina Andrea Šembrija, a drugi Emilija Zelaje.

Panatinakos je kratko gubio u Bakuu zbog autogola Moleda u 52. minutu, ali su Lod i Kabezas ubrzo postavili stvari na svoje mesto i preokrenuli rezultat za novu pobedu Zelenih (2:1). Ukrajinska Oleksandrija je uspela da elimiši rumunsku Astru zahvaljujući pogotku Andreja Zaporožana sa bele tačke u finišu prvog poluvremena.

Škendija – Trakaj 3:0 (2:0), prvi meč 1:2