ЛЕ: Судува и Аустрија у 4. колу! Скандал на Кипру!

Екипе Аустрије из Беча и литванске Судуве, пласирале су се у четврто коло квалификација за Лигу Европе, пошто су у двомечу биле боље од Сиона, односно АЕЛ.  "Фрка" на Кипру, судија погурао Бечлије! Скандал у Ларнаки: Судија свирао пенал због фаула на 19 метара, искључио играча и изазвао прекид! Аустрија отишла у плеј-оф за Лигу Европе захваљујући победи у гостима (1:2), али ће се памтити одлука казахстанског судије Артјома Кучина која је утицала на коначан исход.  Ове среде на програму су биле и две утакмице квалификација за Лигу Европе.

Фудбал 02.08.2017 | 22:30
Литванци су у првом мечу савладали са 3:0 Швајцарце, које је чекао веома тежак задатака, који на крају нису успели да остваре.

Сион јесте био доминантнији, упутили су чак 29 шутева на гол, али је на крају резултат био 1:1, па је Судува прошла даље у укупним резултатом 4:1.

Швајцарски тим је дошао до предности у 55. минуту преко Конатеа, али је Везевичијус изједначио у 80. До краја утакмице није било промена на семафору.

С друге стране, у много неизвеснијој утакмици, екипа из Беча успела је да слави на Кипру против АЕЛ са 2:1, после 0:0 у Аустрији. Холзхаусер и Пирес су били стрелци за госте, док је Алдаир дао гол за Кипране.

Бурно је реаговала домаћа публика у 27. минуту меча на стадиону "Антонинс Пападопулос" у Ларнаки када је казахстански судија због ремпловања два метра ван казненог простора, показао и пенал и црвени картон за противника, па је меч на неко време прекинут...

Летели су предмети са трибина, гађали су фудбалери и стручни штаб гостију, али када се све смирилио Холцауер је прецизно извео једанаестерац и довео свој тим у вођство против АЕЛ-а.

Са играчем више, и мотивом више, АЕЛ је у друго полувреме изашао са намером да направи преокрет, пошто су из првог сусрета имали "само" 0:0, али осим поготка Алдаира у 60. минуту меча - нису успели да исправе, према њиховом мишњењу, неправду.

Чак је до краја сусрета Пирес успео да казни офанзиву домаћина, па у четврто коло квалификација за Лигу Европе, након победе 2:1, иде Аустрија из Беча.

Скандал у сваком погледу на реванш утакмици трећег кола Лиге Европе између АЕЛ-а из Лимасола и Аустрије из Беча. За све је била одговорна скандалозна одлука казахстанског судије Артјома Кучина, који је у 27. минуту утакмице досудио једанаестерац за госте због фаула на 19 метара удаљености од гола домаћих, а потом и искључио дефанзивца Кипрана Марка Аиросу. Аустрија је тада дошла до гола који се испоставио кључним за пролаз у плеј-оф – 1:2 (0:1), први меч 0:0.

Та одлука је покренула праву лавину незадовољства на стадиону Андонис Пападопулос. Домаћи играчи су беснели након те судијске одлуке, али одмах и после гола Рафаела Холхајзера, па су кренули и нереди на трибинама у Ларнаки. Играчи Аустрије су засути су тврдим предметима, па су морали да напусте терен, а прекид је трајао 15 минута.

И поред велике неправде домаћи играчи су смогли снаге да дођу до изједначења захваљујући очајној интервенцији Османа Хаџикића средином другог полуврмена. ЕкипаБруна Балтазара је кренула свим силама напред, али није имала снаге за потпуни преокрет, па је у финишу потпуно поклекла. Пролазак екипе из Беча оверио је Фелипе Пирес након контранапада у 90. минуту.

Тамо им се прикључује и литванска Судува која је на гостовању швајцарском Сиону успела да "одбрани" веома леп резултат из првог меча (3:0) и да након ремија прође у плеј-оф за Лигу Европе. У четвртак су на програму остали мечеви 3. кола овог квалификација за ово такмичење.

Квалификације се настављају у четвртак, када ће и Црвена звезда играти против Славије у Прагу. Екипа из Београда има предност од 2:0 из првог меча.