LE: Suduva i Austrija u 4. kolu! Skandal na Kipru!

Ekipe Austrije iz Beča i litvanske Suduve, plasirale su se u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u dvomeču bile bolje od Siona, odnosno AEL.  "Frka" na Kipru, sudija pogurao Bečlije! Skandal u Larnaki: Sudija svirao penal zbog faula na 19 metara, isključio igrača i izazvao prekid! Austrija otišla u plej-of za Ligu Evrope zahvaljujući pobedi u gostima (1:2), ali će se pamtiti odluka kazahstanskog sudije Artjoma Kučina koja je uticala na konačan ishod.  Ove srede na programu su bile i dve utakmice kvalifikacija za Ligu Evrope.

Fudbal 02.08.2017 | 22:30
Litvanci su u prvom meču savladali sa 3:0 Švajcarce, koje je čekao veoma težak zadataka, koji na kraju nisu uspeli da ostvare.

Sion jeste bio dominantniji, uputili su čak 29 šuteva na gol, ali je na kraju rezultat bio 1:1, pa je Suduva prošla dalje u ukupnim rezultatom 4:1.

Švajcarski tim je došao do prednosti u 55. minutu preko Konatea, ali je Vezevičijus izjednačio u 80. Do kraja utakmice nije bilo promena na semaforu.

S druge strane, u mnogo neizvesnijoj utakmici, ekipa iz Beča uspela je da slavi na Kipru protiv AEL sa 2:1, posle 0:0 u Austriji. Holzhauser i Pires su bili strelci za goste, dok je Aldair dao gol za Kiprane.

Burno je reagovala domaća publika u 27. minutu meča na stadionu "Antonins Papadopulos" u Larnaki kada je kazahstanski sudija zbog remplovanja dva metra van kaznenog prostora, pokazao i penal i crveni karton za protivnika, pa je meč na neko vreme prekinut...

Leteli su predmeti sa tribina, gađali su fudbaleri i stručni štab gostiju, ali kada se sve smirilio Holcauer je precizno izveo jedanaesterac i doveo svoj tim u vođstvo protiv AEL-a.

Sa igračem više, i motivom više, AEL je u drugo poluvreme izašao sa namerom da napravi preokret, pošto su iz prvog susreta imali "samo" 0:0, ali osim pogotka Aldaira u 60. minutu meča - nisu uspeli da isprave, prema njihovom mišnjenju, nepravdu.

Čak je do kraja susreta Pires uspeo da kazni ofanzivu domaćina, pa u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon pobede 2:1, ide Austrija iz Beča.

Skandal u svakom pogledu na revanš utakmici trećeg kola Lige Evrope između AEL-a iz Limasola i Austrije iz Beča. Za sve je bila odgovorna skandalozna odluka kazahstanskog sudije Artjoma Kučina, koji je u 27. minutu utakmice dosudio jedanaesterac za goste zbog faula na 19 metara udaljenosti od gola domaćih, a potom i isključio defanzivca Kiprana Marka Airosu. Austrija je tada došla do gola koji se ispostavio ključnim za prolaz u plej-of – 1:2 (0:1), prvi meč 0:0.

Ta odluka je pokrenula pravu lavinu nezadovoljstva na stadionu Andonis Papadopulos. Domaći igrači su besneli nakon te sudijske odluke, ali odmah i posle gola Rafaela Holhajzera, pa su krenuli i neredi na tribinama u Larnaki. Igrači Austrije su zasuti su tvrdim predmetima, pa su morali da napuste teren, a prekid je trajao 15 minuta.

I pored velike nepravde domaći igrači su smogli snage da dođu do izjednačenja zahvaljujući očajnoj intervenciji Osmana Hadžikića sredinom drugog poluvrmena. EkipaBruna Baltazara je krenula svim silama napred, ali nije imala snage za potpuni preokret, pa je u finišu potpuno poklekla. Prolazak ekipe iz Beča overio je Felipe Pires nakon kontranapada u 90. minutu.

Tamo im se priključuje i litvanska Suduva koja je na gostovanju švajcarskom Sionu uspela da "odbrani" veoma lep rezultat iz prvog meča (3:0) i da nakon remija prođe u plej-of za Ligu Evrope. U četvrtak su na programu ostali mečevi 3. kola ovog kvalifikacija za ovo takmičenje.

Kvalifikacije se nastavljaju u četvrtak, kada će i Crvena zvezda igrati protiv Slavije u Pragu. Ekipa iz Beograda ima prednost od 2:0 iz prvog meča.