ПЛ БиХ: Побједе Борца и Сарајева!

Црвено-плави минималним резултатом савладали ГОШК и постали трећа екипа са максималним учинком послије другог кола. Сарајево боље од Челика.

Фудбал 31.07.2017 | 11:30
Бањалучки Борац одлично је стартовао у повратничкој сезони у Премијер лиги БиХ.

У првом колу савладан је Челик, а у другом колу Борац је ове недјеље уписао нова три бода против ГОШК-а у Габели.

ГОШК - БОРАЦ 0:1 (0:1)

Изабраници Жељка Врањеша извукли су максимум из не баш претјерано занимљиве утакмице у којој је виђено тек неколико прилика и само један гол.

Ипак, тај један гол био је довољан Борцу за други тријумф у исто толико утакмица ове сезоне, а постигао га је Веселиновић у 30. минуту, послије убацивања Мирковића.

На почетку утакмице изблокиран је покушај Пузигаће, а Пехар је у доброј прилици шутирао поред гола.

Гол се чекао до 30 минута, када је погодио Веселиновић и обрадовао вјерне навијаче Борца који су на трибинама у Габели.

Борац је у првом полуврмеену могао и да удвостручи предност, међутим Пузигаћа је у 40. минуту погодио пречку.

Наставак утакмице донио је рововску битку на средини терена, а Борац је стрпљиво чекао евентуалну прилику за контранапад.

Очекивало се да домаћин у другом полувремену озбиљније крене у напада, међутим, фудбалери Борца су добро покривали терен, па је практично сваки прелазак центра фудбалера ГОШК-а изазивао овације са трибина.

Најбоље прилике виђене су у финишу, и то обје из слободног ударца, међутим, ни једни ни други нису затресли мрежу и Борац је стигао до минималне побједе иако је од 78. минута играо без Мирковића који је добио други жути картон.

У сљедећем колу Бањалучани ће дочекати Младост Добој Какањ и имати добру прилику да наставе побједнички низ.

Фудбалери Сарајева уписали су прву побједу у овој сезони савладавши Челик у Зеници резултатом 2:0.

Домаћи су пружили још једну партију и дали навијачима разлог за забринутост у наставку сезоне.

Успио је Челик међутим да сачува своју мрежу у првом полувремену иако су добре прилике имали Хебибовић чији покушај сјајно брани Марковић, те Новаковић који је послао главом лопту поред гола.

Челик је имао једну одличну прилику међутим, одбрана гостију је некако лопту "извадила" са гол линије.

Сарајево је повело у 54. минуту голом Рахмановића, а овај гол иде на душу одбране Челика која се није баш прославила.

Меч на Билином пољу дефинитивно је ријешен у 76. минуту када је Хаџић постигао свој првенац у дресу Сарајева.