PL BiH: Pobjede Borca i Sarajeva!

Crveno-plavi minimalnim rezultatom savladali GOŠK i postali treća ekipa sa maksimalnim učinkom poslije drugog kola. Sarajevo bolje od Čelika.

Fudbal 31.07.2017 | 11:30
Banjalučki Borac odlično je startovao u povratničkoj sezoni u Premijer ligi BiH.

U prvom kolu savladan je Čelik, a u drugom kolu Borac je ove nedjelje upisao nova tri boda protiv GOŠK-a u Gabeli.

GOŠK - BORAC 0:1 (0:1)

Izabranici Željka Vranješa izvukli su maksimum iz ne baš pretjerano zanimljive utakmice u kojoj je viđeno tek nekoliko prilika i samo jedan gol.

Ipak, taj jedan gol bio je dovoljan Borcu za drugi trijumf u isto toliko utakmica ove sezone, a postigao ga je Veselinović u 30. minutu, poslije ubacivanja Mirkovića.

Na početku utakmice izblokiran je pokušaj Puzigaće, a Pehar je u dobroj prilici šutirao pored gola.

Gol se čekao do 30 minuta, kada je pogodio Veselinović i obradovao vjerne navijače Borca koji su na tribinama u Gabeli.

Borac je u prvom poluvrmeenu mogao i da udvostruči prednost, međutim Puzigaća je u 40. minutu pogodio prečku.

Nastavak utakmice donio je rovovsku bitku na sredini terena, a Borac je strpljivo čekao eventualnu priliku za kontranapad.

Očekivalo se da domaćin u drugom poluvremenu ozbiljnije krene u napada, međutim, fudbaleri Borca su dobro pokrivali teren, pa je praktično svaki prelazak centra fudbalera GOŠK-a izazivao ovacije sa tribina.

Najbolje prilike viđene su u finišu, i to obje iz slobodnog udarca, međutim, ni jedni ni drugi nisu zatresli mrežu i Borac je stigao do minimalne pobjede iako je od 78. minuta igrao bez Mirkovića koji je dobio drugi žuti karton.

U sljedećem kolu Banjalučani će dočekati Mladost Doboj Kakanj i imati dobru priliku da nastave pobjednički niz.

Fudbaleri Sarajeva upisali su prvu pobjedu u ovoj sezoni savladavši Čelik u Zenici rezultatom 2:0.

Domaći su pružili još jednu partiju i dali navijačima razlog za zabrinutost u nastavku sezone.

Uspio je Čelik međutim da sačuva svoju mrežu u prvom poluvremenu iako su dobre prilike imali Hebibović čiji pokušaj sjajno brani Marković, te Novaković koji je poslao glavom loptu pored gola.

Čelik je imao jednu odličnu priliku međutim, odbrana gostiju je nekako loptu "izvadila" sa gol linije.

Sarajevo je povelo u 54. minutu golom Rahmanovića, a ovaj gol ide na dušu odbrane Čelika koja se nije baš proslavila.

Meč na Bilinom polju definitivno je riješen u 76. minutu kada je Hadžić postigao svoj prvenac u dresu Sarajeva.