Цвајта: Лудница у Дрездену за 30.000 душа!

Кил се спасио у последњој секунди! Динамо сломио Зебре из Дуизбурга у 88. минуту - 1:0.  Прекид у Хајденхајму - небо се сручило! Нирнберг силан! Екипа из Баварске убедљива против Кајзерслаутерна - 3:0.

Фудбал 30.07.2017 | 18:00
Ако је публика у Хајденхајму због пљуска и прекида остала ускраћена за спектакл, такав случај није био на преостала два меча данашњег програма Цвајте у Дрездену и Килу. Не зна се где је било луђе, а оба дуела одлучена су у самој завршници.

Динамо је тријумфално отворио нову сезону пред својом фанатичном публиком, а прва три бода екипи Увеа Нијхауса у дуелу са МСВ Дуизбургом (1:0) донео је везиста Лукас Розер. Играо се 88. минут, популарне Зебре су дуго одолевале, али јеКрузер извео корнер са десне стране, а у гужви у шерснаестерцу најбоље се снашао већ поменути Розер и поготком разгалио 30.000 верних гледалаца у Дрездену.

Спектакуларан меч виђен је и у Килу где се домаћин ишчупао у петом минуту надокнаде и изборио реми 2:2. Сјајно прво полувреме и вођство од 2:0 није било довољно Сандхаузену да тријумфално отпочне сезону, пошто је гостујући тим поклекао у самој завршници.

Прво је Леверенц лепим голом под пречку мсањио резултат у 75. минуту, да би најбољи стрелац домаћина прошле сезоне Дукшч сачувао част у последњим секундама и обрадовао око 10.000 верних навијача клуба са севера Немачке, иначе шампиона из 1923. године.

Друголигашака премијера у Хајденхајму заустављена је овог поподнева после свега 12 минута јер се небо просто сручило на терен.

Велика провала облака изазавала је прекид окршаја између истоименог клуба и Ауеа у првом колу Цвајте, а на крају је одлучено да меч неће бити настављен.

Можда није уложио велика финансијска средства, али је Нирнбег показивао озбиљност током припремног периода. На старту Цвајте само је све потврдио. Екипа из Баварске силовито је започела првенство, можда и најавила да ће бити кандидат за улазак у Бундеслигу, пошто је као домаћин савладала Кајзерслаутерн - 3:0.

Све је за госте почело по злу у 13.минуту. Одолевао је неколико пута голман Кајзера, скидао шутеве са дистанце, али се после карамбола лопта одбила до Бехранса који је из непосредне близи постигао гол.

Нирнберг је био апослутни господар ситуације и до полувремена дуплирао предност. Трагичар у 25.минуту је био Милер.

Потврда тријумфа је стигла у 54.минуту. Стрелац за Нирнберг био је Моевалд.