Cvajta: Ludnica u Drezdenu za 30.000 duša!

Kil se spasio u poslednjoj sekundi! Dinamo slomio Zebre iz Duizburga u 88. minutu - 1:0.  Prekid u Hajdenhajmu - nebo se sručilo! Nirnberg silan! Ekipa iz Bavarske ubedljiva protiv Kajzerslauterna - 3:0.

Fudbal 30.07.2017 | 18:00
Ako je publika u Hajdenhajmu zbog pljuska i prekida ostala uskraćena za spektakl, takav slučaj nije bio na preostala dva meča današnjeg programa Cvajte u Drezdenu i Kilu. Ne zna se gde je bilo luđe, a oba duela odlučena su u samoj završnici.

Dinamo je trijumfalno otvorio novu sezonu pred svojom fanatičnom publikom, a prva tri boda ekipi Uvea Nijhausa u duelu sa MSV Duizburgom (1:0) doneo je vezista Lukas Rozer. Igrao se 88. minut, popularne Zebre su dugo odolevale, ali jeKruzer izveo korner sa desne strane, a u gužvi u šersnaestercu najbolje se snašao već pomenuti Rozer i pogotkom razgalio 30.000 vernih gledalaca u Drezdenu.

Spektakularan meč viđen je i u Kilu gde se domaćin iščupao u petom minutu nadoknade i izborio remi 2:2. Sjajno prvo poluvreme i vođstvo od 2:0 nije bilo dovoljno Sandhauzenu da trijumfalno otpočne sezonu, pošto je gostujući tim poklekao u samoj završnici.

Prvo je Leverenc lepim golom pod prečku msanjio rezultat u 75. minutu, da bi najbolji strelac domaćina prošle sezone Dukšč sačuvao čast u poslednjim sekundama i obradovao oko 10.000 vernih navijača kluba sa severa Nemačke, inače šampiona iz 1923. godine.

Drugoligašaka premijera u Hajdenhajmu zaustavljena je ovog popodneva posle svega 12 minuta jer se nebo prosto sručilo na teren.

Velika provala oblaka izazavala je prekid okršaja između istoimenog kluba i Auea u prvom kolu Cvajte, a na kraju je odlučeno da meč neće biti nastavljen.

Možda nije uložio velika finansijska sredstva, ali je Nirnbeg pokazivao ozbiljnost tokom pripremnog perioda. Na startu Cvajte samo je sve potvrdio. Ekipa iz Bavarske silovito je započela prvenstvo, možda i najavila da će biti kandidat za ulazak u Bundesligu, pošto je kao domaćin savladala Kajzerslautern - 3:0.

Sve je za goste počelo po zlu u 13.minutu. Odolevao je nekoliko puta golman Kajzera, skidao šuteve sa distance, ali se posle karambola lopta odbila do Behransa koji je iz neposredne blizi postigao gol.

Nirnberg je bio aposlutni gospodar situacije i do poluvremena duplirao prednost. Tragičar u 25.minutu je bio Miler.

Potvrda trijumfa je stigla u 54.minutu. Strelac za Nirnberg bio je Moevald.