Руси са 19 атлетичара на Свјетском првенству!

Русија ће послати 19 атлетичара на предстојеће Светско првенство у Лондону, упркос суспензији из међународних такмичења због распрострањеног допинга.

Остали спортови 28.07.2017 | 08:30
Руси са 19 атлетичара на Свјетском првенству!
ИААФ је у новембру 2015. године суспендовала руске атлетичаре из међународних такмичења због систематског допинга који је наводно финансирала и прикривала држава.

Русија је суспендована после Меклареновог извештаја у коме се наводи да је више од 1.000 спортиста између 2011. и 2015. учествовало у допинг програму који је прикривала и финансирала држава.

ИААФ је у последњих неколико месеци, ипак дозвољавала појединим руским атлетичарима да се такмиче "под изузетним условима", након што су приложили доказе о тестирању на допинг ван Русије. 

ИААФ је сада дозволила руским атлетичарима да учествују на првенству у Лондону, а међу њима неколицини бивших светских шампиона. 

Скакачица у вис Марија Ласицкене ће бранити титулу у Лондону, док ће Сергеј Шубенков покушати да освоји другу светску титулу у трци на 110 метара с препонама. 

Директор Атлетске федерације Русије Елена Орлова рекла је агенцији Тас да је, поред тих 19 такмичара, Савез поднео документацију и за узбуњивачицу Јулију Степанову, која се такмичи на 800 метара, али да нико из Савеза није са њом у контакту и да не верује да ће се она такмичити у Лондону. 

Степанова је једна од најбољих светских атлетичарки у трци на 800 метара. 

Она и њен супруг Виталиј Степанов, који је радио као антидопинг званичник у Русији, су предали доказе Светској анти допинг агенцији (WАДА) о наводном системском допингу руских атлетичара, који је наводно прикривала и финансирала држава. 

После истраге WАДА, ИААФ је суспендовала руске атлетичаре. Светско атлетско првенство одржаће се од 4. до 13. августа у Лондону.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар