Вардар избацио прошлогодишњег учесника ЛШ!

Без обзира на то што нису играли на свом стадиону - шампиони Македоније "избацили" су Малме који је прошле године играо групну фазу Лиге шампиона.  Вардар је поново запалио Македонију: Малме збрисан у Струмици! Македонци славили са 3:1, БАТЕ победнички кроз Јерменију!

Фудбал 18.07.2017 | 20:15
Скопски Вардар пласирао се у треће коло квалификација за Лигу шампиона!

Македонски шампион је у реваншу, који се није играо на њиховом стадиону који се "шминка" за Суперкуп Европе већ на малом стадиону у Струмицама, остварио победу од 3:1, што је уз прошлонедељних 1:1 из Шведске значило да су "избацили" Малме.

Пеналом искусног нападача Маркуса Росенберга гости су водили од 16. минута, али је Вардар головима Грнчарова, Баршегјана и Николова направио преокрет у другом делу игре.

Малме је прошле године избацио Жалгирис, Салцбург и Селтик пре него што је изборио учешће у групној фази Лиге шампиона у којој је претрпео озбиљне поразе од Шахјора (0:4), ПСЖ-а (0:5) и Реала (0:8), али су такмичење ипак завршили са три освојена бода.

У наредном колу Вардар игра са бољим из дуела Жилине и Копенхагена (први меч 1:3).

Вардар је поново запалио Македонију! Рукометаши скопског гиганта су овог пролећа покорили Европу, а сада су њихови стопама кренули и момци из фудбалске секције. Добро, нису направили епски успех, али су креирали велику сензацију пошто су из Европе ишутирали првака Шведске Малме - 3:1 у Струмици.

Јесу Македонци имали одличан резултат из првог меча (1:1), али нико им није давао велике изгледе пред реванш. Веровали су сви да ће Швеђани на искуство и суви квалитет покорити Балкан.

Све је почело идеално за госте. Повели су поготком искусног Росенберга у 16.минуту из пенала. Међутим, онда су ушли у македонски котао. Вардар се ослободио притиска, а потом у наставку одувао северњаке.

Велики преокрет на стадиону у Струмици најавио је некадашњи штопер ОФК Београда Бобан Грнчаров. Времешни централни дефанзивац је скочио у стилу Немање Видића и закуцао лопту у мрежу Малмеа. Још јаче је наставио Вардар да притиска, публика је у 60.минуту прошла пут од еуфорије до разочарења и назад. Пенал за Вардар промашио је Хуан Фелипе, али је Барсеђан налетео и довео македонског шампиона у вођство.

Малме је покушавао, али је добио гол из контре.

Изненађења није било у Јерменији. Имао је тамошњи шампион одличан резултат из првог меча (1:1), имао је и вођство преко српског интернационалца Ненадовића. Међутим, онда је прорадила машина из Белорусије. Ипак је БАТЕ марка за овај ниво фудбала, што су потврдили Гордејчук и Володко.