Vardar izbacio prošlogodišnjeg učesnika LŠ!

Bez obzira na to što nisu igrali na svom stadionu - šampioni Makedonije "izbacili" su Malme koji je prošle godine igrao grupnu fazu Lige šampiona.  Vardar je ponovo zapalio Makedoniju: Malme zbrisan u Strumici! Makedonci slavili sa 3:1, BATE pobednički kroz Jermeniju!

Fudbal 18.07.2017 | 20:15
Skopski Vardar plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

Makedonski šampion je u revanšu, koji se nije igrao na njihovom stadionu koji se "šminka" za Superkup Evrope već na malom stadionu u Strumicama, ostvario pobedu od 3:1, što je uz prošlonedeljnih 1:1 iz Švedske značilo da su "izbacili" Malme.

Penalom iskusnog napadača Markusa Rosenberga gosti su vodili od 16. minuta, ali je Vardar golovima Grnčarova, Baršegjana i Nikolova napravio preokret u drugom delu igre.

Malme je prošle godine izbacio Žalgiris, Salcburg i Seltik pre nego što je izborio učešće u grupnoj fazi Lige šampiona u kojoj je pretrpeo ozbiljne poraze od Šahjora (0:4), PSŽ-a (0:5) i Reala (0:8), ali su takmičenje ipak završili sa tri osvojena boda.

U narednom kolu Vardar igra sa boljim iz duela Žiline i Kopenhagena (prvi meč 1:3).

Vardar je ponovo zapalio Makedoniju! Rukometaši skopskog giganta su ovog proleća pokorili Evropu, a sada su njihovi stopama krenuli i momci iz fudbalske sekcije. Dobro, nisu napravili epski uspeh, ali su kreirali veliku senzaciju pošto su iz Evrope išutirali prvaka Švedske Malme - 3:1 u Strumici.

Jesu Makedonci imali odličan rezultat iz prvog meča (1:1), ali niko im nije davao velike izglede pred revanš. Verovali su svi da će Šveđani na iskustvo i suvi kvalitet pokoriti Balkan.

Sve je počelo idealno za goste. Poveli su pogotkom iskusnog Rosenberga u 16.minutu iz penala. Međutim, onda su ušli u makedonski kotao. Vardar se oslobodio pritiska, a potom u nastavku oduvao severnjake.

Veliki preokret na stadionu u Strumici najavio je nekadašnji štoper OFK Beograda Boban Grnčarov. Vremešni centralni defanzivac je skočio u stilu Nemanje Vidića i zakucao loptu u mrežu Malmea. Još jače je nastavio Vardar da pritiska, publika je u 60.minutu prošla put od euforije do razočarenja i nazad. Penal za Vardar promašio je Huan Felipe, ali je Barseđan naleteo i doveo makedonskog šampiona u vođstvo.

Malme je pokušavao, ali je dobio gol iz kontre.

Iznenađenja nije bilo u Jermeniji. Imao je tamošnji šampion odličan rezultat iz prvog meča (1:1), imao je i vođstvo preko srpskog internacionalca Nenadovića. Međutim, onda je proradila mašina iz Belorusije. Ipak je BATE marka za ovaj nivo fudbala, što su potvrdili Gordejčuk i Volodko.