Маркес осми пут заредом славио на Захсенрингу!
Возач Јамахе Марк Маркес славио је деветој трци сезоне Мото ГП шампионата, Великој награди Немачке.
Остали спортови 02.07.2017 | 16:00
Актуелни шампион света је славио испред возача дана, домаћег адута Јонаса Фолгера који је до првог подијума у каријери стигао пратећи Шпанца 28 од 30 кругова, испред Данија Педросе са Дукатију.
Маверик Вињалес је са 11. стартне позиције стигао до четвртог места испред Валентина Росија, а у првих десет су били још Алваро Баутиста, Алеш Еспаргаро, Андреа Довициозо, Јоан Зарко и Кал Крачлоу.
Хорхе Лоренцо је био тек 11, Данило Петручи је стигао 12, Пол Еспаргаро на 13. и Бредли Смит на 14. су освојили бодове за КТМ, а до бода је стигао и Џек Милер.
Трку су завршили још Мика Калио, Карел Абрахам, Естеве Рабат, Лорис Баз, Скот Рединг и Алекс Ринс, док трку нису завршили Андреа Јаноне, Сем Лоуз и Ектор Барбера.
За разлику од претходне трке у Асену на овој није било ни приближно занимљиво, Маркес је рутински осми пол у низу на Захсенрингу претворио у нову победу, пету узастопно у "краљевској" класи.
Фолгер је ношен подршком са трибина у другом кругу престигао Педросу и наредних 28 у стопу пратио Шпанца. Вињалес је био сјајан и напредовао седам позиција током трке, а Роси пет.
Најзанимљивија била борба за седмо место у којој је Еспаргаро био бољи од Довициоза и Зарка.
На половини сезоне Маркес води у генералном поретку са 129 бодова, пет испред Вињалеса, шест у односу на Дивициоза, а десет испред Росија.
Првих пет возача је у 26 бодова пред летњу паузу и последњих девет трка шампионата. Следећа је у Брну, Велика награда Чешке на програму је 6. августа.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар