ЛЕ: Сарајево са "минусом" на реванш!

Сарајево поражено од Зарје у првом колу квалификација за лигу Европе.

Фудбал 29.06.2017 | 21:00
Бордо тим отворио је сезону утакмицом против молдавске Зарје у првом колу квалификације за Лигу Европе и уписао пораз.

ЗАРЈА - САРАЈЕВО 2:1

Сарајлије ће у реваншу за седам дана морати да надокнаде гол заостатка из Молдавије, иако су у најмању руку у Молдавији могли да ремизирају, ако не и остваре тријумф.

Први дуел Зарје и Сарајева одигран је на стадиону Зимбруа у Кишињеву пошто стадион Зарје не испуњава европске стандарде, а Сарајево је скупо платило лошу игру из првог полувремену и неопрезност голмана Павловића након које је Зарја стигла до вођства 2:0.

Домаћи фудбалери имали су посјед у првом полувремену и успјели да своје шансе претворе у поготке.

Већ у седмом минуту повела је Зарја послије помало и неспретне интервенције одбране Сарајева, а у 34. минуту Гомез је изненадио све на стадиону па и голмана Павловића.

Аргентинац је распалио лопту са центра игралишта а Павловић није успио д асе врати и спријечи погодак.

Сарајево је у другом полувремену потпуно контролисало игру, нападало и успјело смањити у 73. минуту преко Михојевића.

Сарајлије су имале велики број прилика, у финишу се практично играло само пред голом Зарје, али су Молдавци успјели да сачувај гол предности, па и након одличног покушаја Хебибовића у посљедњем минуту.

Побједник дуела Зарје и Сарајева у другом колу играће против Аполона из Лимасола.

Извор: мондо.ба