LE: Sarajevo sa "minusom" na revanš!

Sarajevo poraženo od Zarje u prvom kolu kvalifikacija za ligu Evrope.

Fudbal 29.06.2017 | 21:00
Bordo tim otvorio je sezonu utakmicom protiv moldavske Zarje u prvom kolu kvalifikacije za Ligu Evrope i upisao poraz.

ZARJA - SARAJEVO 2:1

Sarajlije će u revanšu za sedam dana morati da nadoknade gol zaostatka iz Moldavije, iako su u najmanju ruku u Moldaviji mogli da remiziraju, ako ne i ostvare trijumf.

Prvi duel Zarje i Sarajeva odigran je na stadionu Zimbrua u Kišinjevu pošto stadion Zarje ne ispunjava evropske standarde, a Sarajevo je skupo platilo lošu igru iz prvog poluvremenu i neopreznost golmana Pavlovića nakon koje je Zarja stigla do vođstva 2:0.

Domaći fudbaleri imali su posjed u prvom poluvremenu i uspjeli da svoje šanse pretvore u pogotke.

Već u sedmom minutu povela je Zarja poslije pomalo i nespretne intervencije odbrane Sarajeva, a u 34. minutu Gomez je iznenadio sve na stadionu pa i golmana Pavlovića.

Argentinac je raspalio loptu sa centra igrališta a Pavlović nije uspio d ase vrati i spriječi pogodak.

Sarajevo je u drugom poluvremenu potpuno kontrolisalo igru, napadalo i uspjelo smanjiti u 73. minutu preko Mihojevića.

Sarajlije su imale veliki broj prilika, u finišu se praktično igralo samo pred golom Zarje, ali su Moldavci uspjeli da sačuvaj gol prednosti, pa i nakon odličnog pokušaja Hebibovića u posljednjem minutu.

Pobjednik duela Zarje i Sarajeva u drugom kolu igraće protiv Apolona iz Limasola.

Izvor: mondo.ba