“Делфини“ освојили Свјетску лигу

Ватерполисти Србије победили су Италију у финалу Светске лиге у руском граду Рузи. Резултат: Србија – Италија 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3).

Србија 25.06.2017 | 16:18
Две селекције су играле међусобно у групној фази пре четири дана, а 'Делфини' су савладали 'Азуре' са 13:7.

Србија је добила последњих пет дуела са Италијом на великим сениорским такмичењима.

Тим Дејана Савића је освојио пету узастопну титулу у Светској лиги, 11. у историји, док Италијани никад нису освојили ово такмичење.

Бронзану медаљу у Рузи је освојила Хрватска, победом над САД са 10:4.

После изузетно напетог полуфинала против Сједињених Држава које је решено бољим извођењем петераца, мало је фалило да у Рузи поново видимо сличан сценарио. Италијани су много боље отворили меч и после првих осам минута имали чак три гола предности.

Савићеви изабраници нису успевали да поставе одбрану, али је све дошло да место у другом и трећем периоду. На полувремену су смањили на -1 не примивши гол у другој четвртини, да би у трећу четвртину добили са 5:2 и дошли надомак тријумфа.

Међутим, ни 'Азури' нису желели да се предају – вратили су се у игру, изборили у егал и у финишу се играло гол за гол. Филиповић је погодио са дистанце, Италијани су окренули, али је Душко Пијетловић ступио на сцену. Прво је искористио асистенцију Митровића, а онда и последњим голом донео нови тријумф и потврдио непобедивост Србије.