“Delfini“ osvojili Svjetsku ligu

Vaterpolisti Srbije pobedili su Italiju u finalu Svetske lige u ruskom gradu Ruzi. Rezultat: Srbija – Italija 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3).

Srbija 25.06.2017 | 16:18
Dve selekcije su igrale međusobno u grupnoj fazi pre četiri dana, a 'Delfini' su savladali 'Azure' sa 13:7.

Srbija je dobila poslednjih pet duela sa Italijom na velikim seniorskim takmičenjima.

Tim Dejana Savića je osvojio petu uzastopnu titulu u Svetskoj ligi, 11. u istoriji, dok Italijani nikad nisu osvojili ovo takmičenje.

Bronzanu medalju u Ruzi je osvojila Hrvatska, pobedom nad SAD sa 10:4.

Posle izuzetno napetog polufinala protiv Sjedinjenih Država koje je rešeno boljim izvođenjem peteraca, malo je falilo da u Ruzi ponovo vidimo sličan scenario. Italijani su mnogo bolje otvorili meč i posle prvih osam minuta imali čak tri gola prednosti.

Savićevi izabranici nisu uspevali da postave odbranu, ali je sve došlo da mesto u drugom i trećem periodu. Na poluvremenu su smanjili na -1 ne primivši gol u drugoj četvrtini, da bi u treću četvrtinu dobili sa 5:2 i došli nadomak trijumfa.

Međutim, ni 'Azuri' nisu želeli da se predaju – vratili su se u igru, izborili u egal i u finišu se igralo gol za gol. Filipović je pogodio sa distance, Italijani su okrenuli, ali je Duško Pijetlović stupio na scenu. Prvo je iskoristio asistenciju Mitrovića, a onda i poslednjim golom doneo novi trijumf i potvrdio nepobedivost Srbije.