ЕП: Шпанија и Француска у финалу!

Селекције Шпаније и Француске играће у финалу Европског првенства у Чешкој.  Најбоље за злато!

Кошарка 24.06.2017 | 23:20
Две објективно најквалитетније селекције на Европском првенству нису дозволиле изненађење у полуфиналним утакмицама.

Први пласман избориле су Шпанкиње које су победиле селекцију Белгије са 68:52 (20:11, 16:10, 16:12, 16:19).

Ово ће Шпанији бити четврто финале шампионата Европе. Та селекција је титуле освајала 1993. и 2013. године, док се 2007. окитила сребром.

Шпанија у полуфиналу није дала никакве шансе Белгији да меч учини занимљивијим. После прве деонице кошаркашице Шпаније су водиле са девет поена, да би та предност на полувремену износила 15 поена.

Најбоља у победничком тиму била је Алба Торес са 20 поена и 10 скокова, док је Санчо Литл додала девет поена. У пораженом тиму најефикаснија је била Џули Ванлу са 11 поена.

Францускиње су избориле пласман у финале после победе над селекцијом Грчке са 77:55.

Кошаркашице Француске су меч преломиле у последњој четвртини. Одиграле су фантастичних десет минута и добиле тај део игре са 25:8.

Финале Европског првенства на програму је сутра од 20.30, док ће се меч за треће место играти од 18.00.

Францускиње имају две титуле (2001, 2009), пет сребрних медаља и једну бронзану, док "црвена фурија" уз две титуле (1993, 2013) има једно друго и пет трећих места на ЕП.

Бивши Совјетски савез је од 1950. до 1991. био шампион Европе чак 21 од могућа 22 пута. Једину преосталу титулу освојила је Бугарска 1958. године.

Извор: Б92/мондо.рс