ЕП до 21: Пораз "Змајића" у Швајцарској!

Млада репрезентација БиХ поражена од Швајцарске у другом колу квалификација за Европско првенство.

Фудбал 14.06.2017 | 09:15
Репрезентација БиХ до 21 године послије премијерне побједе 6:0 у квалификацијама, у другом колу поражена је од Швајцарске са минималних 1:0.

Швајцарска млада репрезентација заслужено је стигла до три бода, иако су «змајићи» имали неколико добрих прилика да бар поравнају резултат.

У првом полувремену доминирала је домаћа селекција, а до предности и одлучујућег поготка стигла је у 12. минуту када се Хас најбоље снашао послије корнера и након повратног паса са друге стативе смјестио лопту у мрежу.

На истеку пола сата игре Хернандез је имао добру прилику, али резултат се није мијењао.

У финишу првог полувремена две добре прилике за екипу Винка Мариновића.

Прво је Мићо Кузмановић одлично предриблао чувара и ушао у шеснаестерац, међутим, умјесто паса у средину одлучио се за шут и посло лопту далеко од гола.

У 44. минуту одбрана Швајцарске у одлучујућем тренутку пресјекла је пас за Бегановића.

Најбољу прилику на утакмици "змајићи" су пропустили у 59. минуту, када је Менало послије одличног додавања Гојака лобовао швајцарског голмана, али је погодио пречку и лопта се одбила у гол аут.

Десет минута прије краја истакао се Карачић одличном интервенцијом којом је спасио чист гол, јер је лопта послије ударца Гргића ишла под саму пречку.

Три минуте касније Бегановић је покушао главом из тешке ситуације, али је лопта завршила далеко од стативе гола домаћина.

У Групи 8 квалификација за ЕУРО У21 одигран је још један меч у којем је Румунија као гост савладала Лихтенштајн.

БиХ као на домаћем терену

Млада репрезентација БиХ имала је велику подршку својих навијача са трибина свих 90 минута утакмице одигране у Билу.