EP do 21: Poraz "Zmajića" u Švajcarskoj!

Mlada reprezentacija BiH poražena od Švajcarske u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Fudbal 14.06.2017 | 09:15
Reprezentacija BiH do 21 godine poslije premijerne pobjede 6:0 u kvalifikacijama, u drugom kolu poražena je od Švajcarske sa minimalnih 1:0.

Švajcarska mlada reprezentacija zasluženo je stigla do tri boda, iako su «zmajići» imali nekoliko dobrih prilika da bar poravnaju rezultat.

U prvom poluvremenu dominirala je domaća selekcija, a do prednosti i odlučujućeg pogotka stigla je u 12. minutu kada se Has najbolje snašao poslije kornera i nakon povratnog pasa sa druge stative smjestio loptu u mrežu.

Na isteku pola sata igre Hernandez je imao dobru priliku, ali rezultat se nije mijenjao.

U finišu prvog poluvremena dve dobre prilike za ekipu Vinka Marinovića.

Prvo je Mićo Kuzmanović odlično predriblao čuvara i ušao u šesnaesterac, međutim, umjesto pasa u sredinu odlučio se za šut i poslo loptu daleko od gola.

U 44. minutu odbrana Švajcarske u odlučujućem trenutku presjekla je pas za Beganovića.

Najbolju priliku na utakmici "zmajići" su propustili u 59. minutu, kada je Menalo poslije odličnog dodavanja Gojaka lobovao švajcarskog golmana, ali je pogodio prečku i lopta se odbila u gol aut.

Deset minuta prije kraja istakao se Karačić odličnom intervencijom kojom je spasio čist gol, jer je lopta poslije udarca Grgića išla pod samu prečku.

Tri minute kasnije Beganović je pokušao glavom iz teške situacije, ali je lopta završila daleko od stative gola domaćina.

U Grupi 8 kvalifikacija za EURO U21 odigran je još jedan meč u kojem je Rumunija kao gost savladala Lihtenštajn.

BiH kao na domaćem terenu

Mlada reprezentacija BiH imala je veliku podršku svojih navijača sa tribina svih 90 minuta utakmice odigrane u Bilu.