ЛШ: Чувари круне - ''Краљевићи'' први одбранили трон!

Фудбалери Реал Мадрида исписали су историју у Кардифу пошто су по 12. пут освојили Лигу шампиона и постали први тим који је одбранио "ушати" трофеј.

Фудбал 04.06.2017 | 15:15
'Краљевићи' су у финалу декласирали Јувентус са 4:1 и тако постали први тим који је одбранио трофеј од оснивања Лиге шампиона 1992. Прошле године су у финалу на пенале савладали Алетико Мадрид.

Рачунајући Куп шампиона, само су још Бенфика, интер, Ајакс, Бајерн, Ливерпул, Нотингем Форест и Милан успели два пута заредом да постану прваци Европе.

Ово је први пут од 1958. године да је Реал у истој години узео титулу у првенству Шпаније и попео се на кров Европе. Јунак 12. славља Мадриђана у елитном такмичењу поново је био Кристијано Роналдо погоцима у 20. и 64. минуту.

Марио Манџукић успео је, у међувремену, да изједначи спектакуларним голом у 27., пре него што је Каземиро, уз доста среће, најавио победу свог тима ударцем са дистанце у 61. минуту.

Коначан резултат сусрета поставио је резервиста Марко Асенсио у последњим тренуцима сусрета и у потпуности дотукао 'Стару даму', која је изгубила своје четврто узастопно финале Лиге шампиона, а шесто у историји.