LŠ: Čuvari krune - ''Kraljevići'' prvi odbranili tron!

Fudbaleri Real Madrida ispisali su istoriju u Kardifu pošto su po 12. put osvojili Ligu šampiona i postali prvi tim koji je odbranio "ušati" trofej.

Fudbal 04.06.2017 | 15:15
'Kraljevići' su u finalu deklasirali Juventus sa 4:1 i tako postali prvi tim koji je odbranio trofej od osnivanja Lige šampiona 1992. Prošle godine su u finalu na penale savladali Aletiko Madrid.

Računajući Kup šampiona, samo su još Benfika, inter, Ajaks, Bajern, Liverpul, Notingem Forest i Milan uspeli dva puta zaredom da postanu prvaci Evrope.

Ovo je prvi put od 1958. godine da je Real u istoj godini uzeo titulu u prvenstvu Španije i popeo se na krov Evrope. Junak 12. slavlja Madriđana u elitnom takmičenju ponovo je bio Kristijano Ronaldo pogocima u 20. i 64. minutu.

Mario Mandžukić uspeo je, u međuvremenu, da izjednači spektakularnim golom u 27., pre nego što je Kazemiro, uz dosta sreće, najavio pobedu svog tima udarcem sa distance u 61. minutu.

Konačan rezultat susreta postavio je rezervista Marko Asensio u poslednjim trenucima susreta i u potpunosti dotukao 'Staru damu', koja je izgubila svoje četvrto uzastopno finale Lige šampiona, a šesto u istoriji.