ШПА: Реалу титула, Сосиједад до Европе у 94'!

Реал првак Шпаније после пет година! "Краљевски клуб" поново носи "круну" - Реал Мадрид је савладао Малагу (2:0) и после пет година окитио се титулом првака Шпаније.  Сосиједад у Европу у 94. минуту! Виљареал ће у групну фазу Лиге Европе, а Сосиједад ће у трећу рунду квалификација, где ће се наћи и Билбао, под условом да Алавес освоји Куп краља.

Фудбал 22.05.2017 | 11:45
Примера је решена у последњем колу, Реал Мадрид је шампион!

"Краљевски клуб" је током скоро читаве сезоне држао "прву позицију" у својим рукама и на крају је сачувао три бода предности у односу на Барселони, у сезони у којој су два највећа шпанска тима врло ретко киксали, а екипа Зинедина Зидана једном мање.

Титулу је Реал прославио у Малаги, која је била у одличној форми уочи овог дуела, али головима Кристијана Роналда (2') и Карима Бенземе (55') "пишу" 33. титулу Шпаније!

Занимљиво, тек трећу у последњих десет сезона.

МАЛАГА - РЕАЛ МАДРИД 0:2 (0:1)

Барселона се надала киксу Реала у последњем колу, пошто би их онда у случају победе претекли због боље гол разлике, но и они су се мучили против Еибара и славили су после великог преокрета 4:2.

Водили су гости 2:0 головима Инуија, Барселона је деловала као екипа која је "одавно" завршила сезону, али након аутогола Хунке у 63. минута, и гола Суареза десет минута касније, било је много лакше за Каталонце које је докрајчио Лионел Меси.

Он сезону завршава као далеко најбољи стрелац такмичења - 37 голова, а треба додати и да је на данашњем сусрету промашио једанаестерац.

Други је Луис Суарез са 29, док је 25 погодака дао Кристијано Роналдо.

Била је то једна од најслабијих сезона Португалца од доласка у Реал, али само ако гледамо голгетерски учинак, пошто је његов допринос био енорман у оним најважнијим мечевима где је био прави лидер.

То лидерство је показао после мање од 120 секунди када је заобишао голмана Малаге Каменог и донео свој тим у вођство, а све је било решено након гола Карима Бенземе после корнера.

Зинедин Зидан је тако успео да донесе титулу Реалу која је била означена као приоритет на почетку сезоне, а имаће шансу да освоји титулу Лиге шампиона 3. јуна против Јувентуса.

Сосиједад у Европу у 94. минуту! Виљареал ће у групну фазу Лиге Европе, а Сосиједад ће у трећу рунду квалификација, где ће се наћи и Билбао, под условом да Алавес освоји Куп краља.

Чекајући мечеве Реала и Барселоне, који су дали име новог шампиона, у недељу поподне сазнали смо имена клубова који су изборили пласман у Европу.

То су Виљареал, који је победио Валенсију 3:1 и квалификовао се за групну фазу Лиге Европе 2017/18, као и Реал Сосиједад, који је одиграо нерешено (2:2) на гостовању Селти.

Интересантно је да је бод вредан Европе Баскијцима донео нападач Хуанми, поготком у 94. минуту!

Тим голом после корнера, испод "црте" је остао Атлетик Билбао, који ће моћи у Европу само ако Барселона следеће недеље у финалу Купа краља победи Алавес и тако створи још једном тиму из Примере место у другом по снази такмичењу.

Екипа Ернеста Валвердеа изгубила је у Мадриду, где је учествовала у последњој утакмици Атлетика на легендарном Висенте Калдерону, који је данас затворен после 50 година. Коначан резултат био је 3:1 за Атлетико, а голове су постигли Фернандо Торес (два) и Анхел Кореа, док је једини погодак за госте уписао Ињаки Вилијамс.