ФРА: Марсеј у ЛЕ, Каен опстао ремијем у Паризу!

Фудбалери Олимпик Марсеја изборили су пласман у Лигу Европе победом над Бастијом 1:0, у последњем колу француске Лиге 1.  Бордо у сузама, Марсељ иде у Лигу Европе! У нижи ранг испали Нанси и Бастија, Лоријен ће у бараж за опстанак.

Фудбал 21.05.2017 | 00:10
Голом Бафетимбија Гомиса средином другог полувремена Марсеја су остварили трећу победу у последња четири кола и сачували пето место на табели испред Бордоа.

Жирондинци су Европу испустили ремијем на гостовању у Лоријену 1:1, којем бод освојен 20 минута пре краја донео бараж за опстанак.

Лоријену је сезону упропастио ПСЖ, јер је Каен у 91. минуту изборио реми на Парку принчева вредан директног опстанка у елити. У Лигу 2 су испали Нанси и Бастија.

Шампион Монако је титулу оверио новом победом, са 3:2 у Рену за импресивну гол разлику 107:31 на крају сезоне. Треће место и квалификације за Лигу шампиона изборила је Ница, док је четврти Олимпик Лион, а два тима су ремизирала 3:3 у последњем колу.

Гости су три пута стизали вођство домаћина, за које је двоструки стрелац био Александар Лаказет, вероватно у свом опроштајном мечу у дресу Лиона.

Коначан резултат поставио је Сари из пенала у трећем минуту надокнаде времена.

Преостале дилеме у француском шампионату разрешене су вечерас у последњем колу. Монако је још средином протекле недеље оверио дуго чекану шампионску титулу, а једина недоумица која је до овог кола постојала у врху табеле била је - ко ће уз Лион у Лигу Европе?

На крају то је Олимпик из Марсеља, великан са Велдрома, који је минимално савладао већ отписану Бастију на свом терену (1:0) поготоком Батефимбија Гомиса и освојио визу за Европу са три бода испред "српског" Бордоа. Одличан резултат за Марсељ и тренера Рудија Гарсију који је успео током сезоне да од пропалог тима извуче солидан максимум и најави боље дане на југу Француске.

Бордо је ремизирао на гостовању у Лоријану (1:1), али тешко да се задовољио бодом пошто је остао без петог места и Лиге Европе. Вукашин Јовановић одиграо је читав меч на позицији штопера за Жирондинце, док је други златни Орлић са Новог Зеланда Милан Гајић овај меч преседео на клупи за резерве.

У дербију овог последњег кола Лион и Ница су после сјајног ватромета поделили бодове - 3:3. Александр Лаказет опростио се од Олимпик Парка са два гола, али ни ти погоци нису помогли Лавовима да забележе тријумф. Сери је са пенала у трећем минуту надокнаде донео бод Ници која је у меч ушла са великим кадровским проблемима.

Монако је био на нивоу вечерас пошто је рутински поразио Рен као гост са 3:2 и то док је Радамел Фалкао седео на клупи. Доказ колико су Кнежеви били јаки ове године. Обрукао се Пари Сен Жермен који је у првом минуту надокнаде изгубио три бода у дуелу са Каеном (1:1) што је сигурно разбеснело многе кладиоце који су очекивали ватромет на затварању првенства у Паризу.

Када је реч о борби за опстанак, никакво се велико изненађење није десило. Без обзира што је савладао Сент Етјен с убедљивих 3:1, Нанси се придружио очајној Бастији и возу за другу лигу. Једино се (за сада спасао) Лоријан којем је реми са Бордоом и бод донео пласман у бараж за опстанак, где ће играти против трећепласираног из Лиге 2, у овом случају са екипом Троа.