ПОР: Порто се играо са Пасошом, најзад доби Брага!

Порто се играо са Пасош Фереиром! Змајеви после преокрета славили са 4:1.  Коначно Брага и коначно Стојиљковић! После 503 минута у мету, два пута! После три узастопна пораза, претходно и ремија, тим са крајњег севера Португалије стигао до три бода.

Фудбал 15.05.2017 | 12:00
Фудбалери Порта убедљивом победом над Пасош Фереиром (4:1) у 33. колу Серије А опростили су се од својих навијача и стадиона Драгао у овој сезони.

Наравно, овај тријумф свакако није нешто што ће улепшати непријатну чињеницу да Порто ни четврту сезону заредом није освојио титулу првака Португалије.

Било како било, вечерас су Змајеви дали гостима „гол форе“, пошто је Андрезињо у 31. минуту довео Пасош Фереиру у вођство.

Тај погодак као да је наљутио екипу Порта, па је домаћин кренуо по преокрет. Ектор Ерераје изједначио после асистенције Короне у 35. минуту, а само четири минута касније Јасин Браими је изједначио из пенала.

Дијего Жота је у 47. минуту широм отворио врата тријумфа, а заокружио га је, новим голом са беле тачке Андре Силва два минута пре краја утакмице.

Коначно! Брага је после више од месец дана чекања уписала први лигашки тријумф и тако прекинула црну серију са три везана пораза, односно четири утакмице у којим је освојен само један бод. Брага је на Градском стадиону савладала повратника у нижелигашко друштво, Насионал, резултатом 4:0 и тако стигао до петнаесте рецке у сезони. А херој овог подвига био је Никола Стојиљковић.

Српски нападач био је двоструки стрелац, а његове две експресне реакције биле су довољне да се упише лак тријумф. И стави тачка на подужи голгетерски пост. Исти је трајао у последњих девет кола Примеире. Односно, гледано од момента када је последњи пут тресао мрежу - чак 503 минута. Али, треба подсетити и на то да је Стојиљковић углавном добијао шансу са клупе, а сада је одиграо 83 минута.

Брага је сав посао решила у првом делу утакмице, када је пало три гола. Све је почело од аутогола Цезара у уводним моментима меча, да би Стојиљковић потом два пута затресао мрежу у року од пет минута. И тако решио питање победника.

У финишу другог полувремена тачку на победу ставио је Нето.

Што се Браге тиче, циље је остварен, а екипа ће играти квалификације за Лигу Европе.