POR: Porto se igrao sa Pasošom, najzad dobi Braga!

Porto se igrao sa Pasoš Fereirom! Zmajevi posle preokreta slavili sa 4:1.  Konačno Braga i konačno Stojiljković! Posle 503 minuta u metu, dva puta! Posle tri uzastopna poraza, prethodno i remija, tim sa krajnjeg severa Portugalije stigao do tri boda.

Fudbal 15.05.2017 | 12:00
Fudbaleri Porta ubedljivom pobedom nad Pasoš Fereirom (4:1) u 33. kolu Serije A oprostili su se od svojih navijača i stadiona Dragao u ovoj sezoni.

Naravno, ovaj trijumf svakako nije nešto što će ulepšati neprijatnu činjenicu da Porto ni četvrtu sezonu zaredom nije osvojio titulu prvaka Portugalije.

Bilo kako bilo, večeras su Zmajevi dali gostima „gol fore“, pošto je Andrezinjo u 31. minutu doveo Pasoš Fereiru u vođstvo.

Taj pogodak kao da je naljutio ekipu Porta, pa je domaćin krenuo po preokret. Ektor Ereraje izjednačio posle asistencije Korone u 35. minutu, a samo četiri minuta kasnije Jasin Braimi je izjednačio iz penala.

Dijego Žota je u 47. minutu širom otvorio vrata trijumfa, a zaokružio ga je, novim golom sa bele tačke Andre Silva dva minuta pre kraja utakmice.

Konačno! Braga je posle više od mesec dana čekanja upisala prvi ligaški trijumf i tako prekinula crnu seriju sa tri vezana poraza, odnosno četiri utakmice u kojim je osvojen samo jedan bod. Braga je na Gradskom stadionu savladala povratnika u niželigaško društvo, Nasional, rezultatom 4:0 i tako stigao do petnaeste recke u sezoni. A heroj ovog podviga bio je Nikola Stojiljković.

Srpski napadač bio je dvostruki strelac, a njegove dve ekspresne reakcije bile su dovoljne da se upiše lak trijumf. I stavi tačka na poduži golgeterski post. Isti je trajao u poslednjih devet kola Primeire. Odnosno, gledano od momenta kada je poslednji put tresao mrežu - čak 503 minuta. Ali, treba podsetiti i na to da je Stojiljković uglavnom dobijao šansu sa klupe, a sada je odigrao 83 minuta.

Braga je sav posao rešila u prvom delu utakmice, kada je palo tri gola. Sve je počelo od autogola Cezara u uvodnim momentima meča, da bi Stojiljković potom dva puta zatresao mrežu u roku od pet minuta. I tako rešio pitanje pobednika.

U finišu drugog poluvremena tačku na pobedu stavio je Neto.

Što se Brage tiče, cilje je ostvaren, a ekipa će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope.