Вориорси преокренули -25 после повреде Ленарда!

Кошаркаши Голден Стејт Вориорса победили су Сан Антонио Спарсе 113:111 после великог преокрета на свом паркету и повели 1-0 у финалу Запада НБА плеј-офа.

Кошарка 15.05.2017 | 11:45
Тексашани су пропустили огромну шансу да направе "брејк" већ на старту серије јер су испустили чак 25 поена предности из друге четвртине.

Меч је преломила нова повреда скочног зглоба Каваја Ленарда, који је морао да напусти терен средином трећег периода.

Вориорси су у том тренутку губили 78:55, али праве серију 18:0 за повратак у игру, да би у последњих седам минута Дурент и Кари донели преокрет за велику победу. Други меч на програму је такође у Оукленду, за три дана.

Спарси су одиграли фантастично прво полувреме, предвођени Ленардом и Олдриџом доминирали су у рекету (34:12) те стигли до 25 поена предности, да би на полувреме отишли са 62:42.

Тексашани су одржавали разлику до средине трећег квартала, до нове повреде Ленарда. Најбољи играч САС је опет искренуо скочни зглоб, после дуела са Пачулијом при резултату 78:55. Његов излазак из игре потпуно је пореметио ритам Спарса, што Вориорси користе те предвођени Каријем праве серију 18:0, па са 39 поена у четвртини смањују заостатак на 80:71.

Поенима Олдриџа Спарси чувају ту предност до средине последњег квартала, а онда Дурент са пет поена у низу смањује дефицит ГСW на само четири поена (94:90). Након тајм-аута Спарса и неколико добрих напада гостију, КД постиже још пет поена у низу, а након што је два коша постигао Ливингстон, Дурент погађа још једном за преокрет на 101:100, четири минуте пре краја.

Сјајном ролом Олдриџа уз пратњу Симонса Спарси враћају предност на 106:103, пред последња два минута. Уследила је тројка Карија после два офанзивна скока Вориорса, а после добре одбране кош Грина уз додатно слободно за наставал "клацкалице".

Кари погађа тројку за 111:106, Ђинобили и Милс враћају Спарсе на пола коша, Кари погађа још једну "двојку", да би три секунде пре краја Олдриџ промашио тројку за продужетак.

Стеф Кари је предводио Вориорсе са 40 поена (14/26) и седам скокова, а сјајан је био и Кевин Дурент са 34 поена (11/21), док је користан био и Заза Пачулија са 11 уз девет скокова. Код Спарса је најефикаснији био Ламаркус Олдриџ са 28 поена и осам скокова (11/24), док је Кавај Ленард до повреде убацио чак 26 (7/13) за свега 24 минута на паркету, уз такође осам ухваћених лопти. Сјајно су их пратили Ману Ђинобили са 17 (7/10) и Џонатон Симонс са 12 поена.