Voriorsi preokrenuli -25 posle povrede Lenarda!

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su San Antonio Sparse 113:111 posle velikog preokreta na svom parketu i poveli 1-0 u finalu Zapada NBA plej-ofa.

Košarka 15.05.2017 | 11:45
Teksašani su propustili ogromnu šansu da naprave "brejk" već na startu serije jer su ispustili čak 25 poena prednosti iz druge četvrtine.

Meč je prelomila nova povreda skočnog zgloba Kavaja Lenarda, koji je morao da napusti teren sredinom trećeg perioda.

Voriorsi su u tom trenutku gubili 78:55, ali prave seriju 18:0 za povratak u igru, da bi u poslednjih sedam minuta Durent i Kari doneli preokret za veliku pobedu. Drugi meč na programu je takođe u Ouklendu, za tri dana.

Sparsi su odigrali fantastično prvo poluvreme, predvođeni Lenardom i Oldridžom dominirali su u reketu (34:12) te stigli do 25 poena prednosti, da bi na poluvreme otišli sa 62:42.

Teksašani su održavali razliku do sredine trećeg kvartala, do nove povrede Lenarda. Najbolji igrač SAS je opet iskrenuo skočni zglob, posle duela sa Pačulijom pri rezultatu 78:55. Njegov izlazak iz igre potpuno je poremetio ritam Sparsa, što Voriorsi koriste te predvođeni Karijem prave seriju 18:0, pa sa 39 poena u četvrtini smanjuju zaostatak na 80:71.

Poenima Oldridža Sparsi čuvaju tu prednost do sredine poslednjeg kvartala, a onda Durent sa pet poena u nizu smanjuje deficit GSW na samo četiri poena (94:90). Nakon tajm-auta Sparsa i nekoliko dobrih napada gostiju, KD postiže još pet poena u nizu, a nakon što je dva koša postigao Livingston, Durent pogađa još jednom za preokret na 101:100, četiri minute pre kraja.

Sjajnom rolom Oldridža uz pratnju Simonsa Sparsi vraćaju prednost na 106:103, pred poslednja dva minuta. Usledila je trojka Karija posle dva ofanzivna skoka Voriorsa, a posle dobre odbrane koš Grina uz dodatno slobodno za nastaval "klackalice".

Kari pogađa trojku za 111:106, Đinobili i Mils vraćaju Sparse na pola koša, Kari pogađa još jednu "dvojku", da bi tri sekunde pre kraja Oldridž promašio trojku za produžetak.

Stef Kari je predvodio Voriorse sa 40 poena (14/26) i sedam skokova, a sjajan je bio i Kevin Durent sa 34 poena (11/21), dok je koristan bio i Zaza Pačulija sa 11 uz devet skokova. Kod Sparsa je najefikasniji bio Lamarkus Oldridž sa 28 poena i osam skokova (11/24), dok je Kavaj Lenard do povrede ubacio čak 26 (7/13) za svega 24 minuta na parketu, uz takođe osam uhvaćenih lopti. Sjajno su ih pratili Manu Đinobili sa 17 (7/10) i Džonaton Simons sa 12 poena.