ИТА: Јуве имао Скудето, али га је Рома окренула!

Фудбалери Роме победили су Јувентус резултатом 3:1, у у последњој утакмици 36. кола Серије А. Јуве, у Риму нећеш славити Скудето! Вучица казнила Алегријево коцкање, шампион ноакутиран на Олимпику! Рома савладала љутог ривала и вратила се на друго место Серије А - 3:1.

Фудбал 15.05.2017 | 11:00
'Стара дама' је питање шампиона могла да реши тријумфом или ремијем на Олимпику, али се 'Вучица' побринула да одложи прославе титуле екипе из Торина.

'Бјанконери' су до вођства стигли у 21. минуту преко Лемина уз сјајну асистенцију Гонсала Игуаина, али је само четири минута касније изједначење Роми донео Данијеле де Роси.

У наставку меча, шок за италијанске црно-беле који су тријумфом у Риму могли до шестог Скудета.

Ел Шарави је у 56. минуту преокренуо резултат, а Најголан у 65. минуту одложио освајање титуле за Јувентус.

Јувентус је, два кола пре шампионата, и даље први на табели са 85 бодова, док је Рома друга са четири бода мање.

"Стара дама" у последња два кола игра против Кротонеа и Болоње, а Рому очекују мечеви са Кјевом и Дјеновом.

Рома је одложила прославу Јувентусове шесте узасотпне титуле! Екипа Лучана Спалетија савладала је актуелног шампиона на свом терену после преокрета са 3:1 и два кола пре краја му пришла на четири бода заостатка, али што је најважније вратила се на друго место Серије А које гарантује директан пласман у Лигу шампиона наредне сезоне – 3:1 (1:1).

Вучица је на најбољи начин казнила коцкање Масимилијана Алегрија, који је утакмицу почео без Дибале, Алвеса, Маркизија и Кјелинија, јер је хтео да сачува тим за финале Купа Италије са Лацијем, па стигла до вредне победе и у последња два кола ће покушати да сачувају позицију на коју се налазе.

Ипак, надахнута Стара дама је храбрије и са више самопоуздања ушла у овај меч, па је повела преко Марија Лемине, након одличне асистенције Игуаина, којег је из вида изгубио Федерико Фацио. Деловало је тада да би Рома могла да доживи још један хладан туш у овој сезони, али убзро све променило.

Данијеле де Роси је већ у 25. минуту изједначио на 1:1, што је дало додатног мотива и самопоуздања домаћину, који је наставио са нападима, а на почетку другог полувремена стигао и до потпуног преокрета.

Од велике важности био је погоак Ел Шаравија у 56. минуту, који је у потпуности избацио госте из ритма, а онда је Најнголан потврдио велико славеље Вучице.

Алегри је ситуацију на терену покушао да поправи увођењем стартних првотимаца, али је тада је већ било касно за неки велики повратак Старе даме. Јувентус је у самом финишу утакмице успео да стегне обруч око гола домаћег тима, али не и да дође до поготка који би ову утакмицу учинио неизвеснијом.

У следећем колу Јувентус дочекује захуктали Кротоне, док Рома иде на ноге Кјеву у Верони.