ITA: Juve imao Skudeto, ali ga je Roma okrenula!

Fudbaleri Rome pobedili su Juventus rezultatom 3:1, u u poslednjoj utakmici 36. kola Serije A. Juve, u Rimu nećeš slaviti Skudeto! Vučica kaznila Alegrijevo kockanje, šampion noakutiran na Olimpiku! Roma savladala ljutog rivala i vratila se na drugo mesto Serije A - 3:1.

Fudbal 15.05.2017 | 11:00
'Stara dama' je pitanje šampiona mogla da reši trijumfom ili remijem na Olimpiku, ali se 'Vučica' pobrinula da odloži proslave titule ekipe iz Torina.

'Bjankoneri' su do vođstva stigli u 21. minutu preko Lemina uz sjajnu asistenciju Gonsala Iguaina, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačenje Romi doneo Danijele de Rosi.

U nastavku meča, šok za italijanske crno-bele koji su trijumfom u Rimu mogli do šestog Skudeta.

El Šaravi je u 56. minutu preokrenuo rezultat, a Najgolan u 65. minutu odložio osvajanje titule za Juventus.

Juventus je, dva kola pre šampionata, i dalje prvi na tabeli sa 85 bodova, dok je Roma druga sa četiri boda manje.

"Stara dama" u poslednja dva kola igra protiv Krotonea i Bolonje, a Romu očekuju mečevi sa Kjevom i Djenovom.

Roma je odložila proslavu Juventusove šeste uzasotpne titule! Ekipa Lučana Spaletija savladala je aktuelnog šampiona na svom terenu posle preokreta sa 3:1 i dva kola pre kraja mu prišla na četiri boda zaostatka, ali što je najvažnije vratila se na drugo mesto Serije A koje garantuje direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone – 3:1 (1:1).

Vučica je na najbolji način kaznila kockanje Masimilijana Alegrija, koji je utakmicu počeo bez Dibale, Alvesa, Markizija i Kjelinija, jer je hteo da sačuva tim za finale Kupa Italije sa Lacijem, pa stigla do vredne pobede i u poslednja dva kola će pokušati da sačuvaju poziciju na koju se nalaze.

Ipak, nadahnuta Stara dama je hrabrije i sa više samopouzdanja ušla u ovaj meč, pa je povela preko Marija Lemine, nakon odlične asistencije Iguaina, kojeg je iz vida izgubio Federiko Facio. Delovalo je tada da bi Roma mogla da doživi još jedan hladan tuš u ovoj sezoni, ali ubzro sve promenilo.

Danijele de Rosi je već u 25. minutu izjednačio na 1:1, što je dalo dodatnog motiva i samopouzdanja domaćinu, koji je nastavio sa napadima, a na početku drugog poluvremena stigao i do potpunog preokreta.

Od velike važnosti bio je pogoak El Šaravija u 56. minutu, koji je u potpunosti izbacio goste iz ritma, a onda je Najngolan potvrdio veliko slavelje Vučice.

Alegri je situaciju na terenu pokušao da popravi uvođenjem startnih prvotimaca, ali je tada je već bilo kasno za neki veliki povratak Stare dame. Juventus je u samom finišu utakmice uspeo da stegne obruč oko gola domaćeg tima, ali ne i da dođe do pogotka koji bi ovu utakmicu učinio neizvesnijom.

U sledećem kolu Juventus dočekuje zahuktali Krotone, dok Roma ide na noge Kjevu u Veroni.