РУС: Зенит три пута, Бане једном, али у своју мрежу!

Наставља се потера за Лигом шампиона! Екипа Мирчее Луческуа на бод од другопласираног ЦСКА.

Фудбал 14.05.2017 | 10:15
Зенит се прошетао Самаром и без проблема стигао до бодова који су га приближили другом месту на табели руске Премијер лиге. Гигант из Санкт Петербурга је читав посао решио у првом полувремену, када је постигао сва три гола, док су у наставку меча Крила Совјетов стигла до почасног поготка и то захваљујући Браниславу Ивановићу, који је неспретно савладао Андреја Лунева и поставио коначан резултат утакмице – 1:3 (0:3).

Гости нису могли да пожеле боље отварање утакимце, пошто су головима Артема Дзјубе већ у осмо минуту водили са 2:0, а када је трећи пут мрежу Гиоргија Лорије затресао Хави Гарсија било је јасно да ће домаћин спасоносне бодове морати да тражи против неког другог ривала.

Домаћин је до гола стигао у 55. минуту, када се након ударца Бруна и одбране Луневалопта одбила од капитена репрезентације Србије и завршила у Зенитовој мрежи.

Екипа Мирчее Луческуа поново има бод заостатка за Зенитом, а у следећем колу дочекује Краснодар.