RUS: Zenit tri puta, Bane jednom, ali u svoju mrežu!

Nastavlja se potera za Ligom šampiona! Ekipa Mirčee Lučeskua na bod od drugoplasiranog CSKA.

Fudbal 14.05.2017 | 10:15
Zenit se prošetao Samarom i bez problema stigao do bodova koji su ga približili drugom mestu na tabeli ruske Premijer lige. Gigant iz Sankt Peterburga je čitav posao rešio u prvom poluvremenu, kada je postigao sva tri gola, dok su u nastavku meča Krila Sovjetov stigla do počasnog pogotka i to zahvaljujući Branislavu Ivanoviću, koji je nespretno savladao Andreja Luneva i postavio konačan rezultat utakmice – 1:3 (0:3).

Gosti nisu mogli da požele bolje otvaranje utakimce, pošto su golovima Artema Dzjube već u osmo minutu vodili sa 2:0, a kada je treći put mrežu Giorgija Lorije zatresao Havi Garsija bilo je jasno da će domaćin spasonosne bodove morati da traži protiv nekog drugog rivala.

Domaćin je do gola stigao u 55. minutu, kada se nakon udarca Bruna i odbrane Lunevalopta odbila od kapitena reprezentacije Srbije i završila u Zenitovoj mreži.

Ekipa Mirčee Lučeskua ponovo ima bod zaostatka za Zenitom, a u sledećem kolu dočekuje Krasnodar.