ПЛ: Матић стријелац, Челси на корак до титуле!

Фудбалери Челсија победили су екипу Мидлзброа у 36. колу Премијер лиге – 3:0.  Сурово, шампионски! Челсијев шампањац је на леду, Матићев гол као шлаг на торти! Плавци лако до нова три бода, сада су на прагу титуле. Мидлзбро је испао из Премијер лиге по четврти пут - 3:0.

Фудбал 08.05.2017 | 23:35
’Плавци’ су овим тријумфом на корак до освајања шампионске титуле пошто имају чак седам бодова више од Тотенхема, три кола пре краја.

Екипа Антонија Контеа је од самог старта поставила и ритам и после две одличне прилике на старту коначно дошла до гола у 23. минуту.

Шпански фудбалер Сеск Фабрегас послао је сјајан пâс у шеснаестерац, који је примио Дијего Коста и одмах шутирао по средини за 1:0.

Десет минута касније, Маркос Алонсо дуплира вођство ’Плаваца’ који са два гола предности одлазе на одмор.

У другом делу меча, коначан резултат поставио је Немања Матић у 65. минуту који је примио одличан пâс Фабрегаса И тако постигао свој први гол ове сезоне на Стамфорд Бриџу.

Мидлзбро је овим поразом испао у Чемпионшип, док Челси има прилку да у петак увече, уколико победи ВБА и теоретски обезбедили шампионску титулу.

Да ли је неко сумњао у Челсијеву моћ? Свака част Тотенхему на свему што је урадио ове сезоне, остали тешко и да су вредни помена јер су отпали и пре него што се највише закувало. Челси је газда Енглеске! А то је, још једном, потврђено сигурном и убедљивом победом против Мидлзброа на Стамфорд Бриџу. Који је по четврти пут испао из Премијер лиге - 3:0.

Није још званично, али после великог кикса Певаца у дуелу са Вест Хемом, војска Антонија Контеа поново има комотних седам бодова више и ситуацију да три утакмице пре краја не мора много да брине. У завршне три утакмице Челси гостује ВБА, а онда дочекује Вотфорд и Сандерленд. А Челсију је за сигурну оверу титуле потребна само још само једна победа. Чини се као лак посао за Лавове из Западног Лондона. Сурово, шампионски. Није ни чудо што је цео Стамфорд Бриџ из свег гласа скандирао "Антонио, Антонио", када је италијански стручњак вратио шампионску веру Челсију. И вратио велики осмех на лице Романа Абрамовича.

Мидлзбро је на Бриџу имао само споредну улогу. Заправо, чак ни то, већ улогу статисте. Тешко је да су и могли нешто више изабраници Стива Егњуа против најдоминантнијег тима на Острву. Јер, иако је Челси победио с три гола разлике, коначни исход могао је да буде дупло убедљивији. Али, своје шансе нису искористили Алонсо већ у уводним минутима, потом и Коста, Сеск, Азар...

Ипак, капија гола Бреда Гузана срушила се већ средином првог полувремена, када је корпулентни Дијего Коста изнео велики терет на својим леђима и лопту проследио на право место. Његов 20. погодак у сезони.

Таман како су гости помислили да би могли да издрже до великог одмора и да мрежа остане мирна, Маркос Алонсо је изненадио Гузана. И то прилично непријатно. Цезар Аспиликуета послао је једну страшну лопту дубоко у поље гостујућег шеснаестерца, а када је изгледало да ће иста отићи у гол-аут, голману Мидлзброа десио се - Маркос Алонсо. Шпанац се извио колико год је могао и дохватио лопту готово из „мртвог угла“ и Гузана матирао кроз ноге.

Мидлзбро је могао само да се потруди да више не прими ниједан гол, бар до одласка на предах, пошто на другој страни момци у црвено-белој опреми нису могли ништа да ураде. А за то су били најзаслужнији Немања Матић и Сеск Фабрегас, који је одменио повређеног Н'Гола Кантеа и показао да може јако добро да сарађује са српским асом. Тако је и Тибо Куртоа уписао и 15. утакмицу без примљеног гола, чиме се изједначио с Угом Лорисом на врху табеле и трци за награду "Златна рукавица".

Управо је њихова веза и прорадила средином другог полувремена, када је Шпанац наместио, а Србин погодио и то после доброг пријема лопте десном, слабијом ногом, а онда и полуволеј ударцем. Опет кроз ноге Гузану. Био је то Матићев тек први гол за Челси на Стамфорд Бриџу, док је Сеск уписао и десету асистенцију у сезони. Што му је укупно шеста година у каријери да спреми бар десет голова у Премијер лиги.

Брзи воз протутњао је и прегазио Мидлзбро, сада остаје да се у лаганом ритму потпише велика, сезонска победа. Поклони се никада не одбијају, а Тотенхем се својски потрудио да Челси добије оно што заслужује.