PL: Matić strijelac, Čelsi na korak do titule!

Fudbaleri Čelsija pobedili su ekipu Midlzbroa u 36. kolu Premijer lige – 3:0.  Surovo, šampionski! Čelsijev šampanjac je na ledu, Matićev gol kao šlag na torti! Plavci lako do nova tri boda, sada su na pragu titule. Midlzbro je ispao iz Premijer lige po četvrti put - 3:0.

Fudbal 08.05.2017 | 23:35
’Plavci’ su ovim trijumfom na korak do osvajanja šampionske titule pošto imaju čak sedam bodova više od Totenhema, tri kola pre kraja.

Ekipa Antonija Kontea je od samog starta postavila i ritam i posle dve odlične prilike na startu konačno došla do gola u 23. minutu.

Španski fudbaler Sesk Fabregas poslao je sjajan pâs u šesnaesterac, koji je primio Dijego Kosta i odmah šutirao po sredini za 1:0.

Deset minuta kasnije, Markos Alonso duplira vođstvo ’Plavaca’ koji sa dva gola prednosti odlaze na odmor.

U drugom delu meča, konačan rezultat postavio je Nemanja Matić u 65. minutu koji je primio odličan pâs Fabregasa I tako postigao svoj prvi gol ove sezone na Stamford Bridžu.

Midlzbro je ovim porazom ispao u Čempionšip, dok Čelsi ima prilku da u petak uveče, ukoliko pobedi VBA i teoretski obezbedili šampionsku titulu.

Da li je neko sumnjao u Čelsijevu moć? Svaka čast Totenhemu na svemu što je uradio ove sezone, ostali teško i da su vredni pomena jer su otpali i pre nego što se najviše zakuvalo. Čelsi je gazda Engleske! A to je, još jednom, potvrđeno sigurnom i ubedljivom pobedom protiv Midlzbroa na Stamford Bridžu. Koji je po četvrti put ispao iz Premijer lige - 3:0.

Nije još zvanično, ali posle velikog kiksa Pevaca u duelu sa Vest Hemom, vojska Antonija Kontea ponovo ima komotnih sedam bodova više i situaciju da tri utakmice pre kraja ne mora mnogo da brine. U završne tri utakmice Čelsi gostuje VBA, a onda dočekuje Votford i Sanderlend. A Čelsiju je za sigurnu overu titule potrebna samo još samo jedna pobeda. Čini se kao lak posao za Lavove iz Zapadnog Londona. Surovo, šampionski. Nije ni čudo što je ceo Stamford Bridž iz sveg glasa skandirao "Antonio, Antonio", kada je italijanski stručnjak vratio šampionsku veru Čelsiju. I vratio veliki osmeh na lice Romana Abramoviča.

Midlzbro je na Bridžu imao samo sporednu ulogu. Zapravo, čak ni to, već ulogu statiste. Teško je da su i mogli nešto više izabranici Stiva Egnjua protiv najdominantnijeg tima na Ostrvu. Jer, iako je Čelsi pobedio s tri gola razlike, konačni ishod mogao je da bude duplo ubedljiviji. Ali, svoje šanse nisu iskoristili Alonso već u uvodnim minutima, potom i Kosta, Sesk, Azar...

Ipak, kapija gola Breda Guzana srušila se već sredinom prvog poluvremena, kada je korpulentni Dijego Kosta izneo veliki teret na svojim leđima i loptu prosledio na pravo mesto. Njegov 20. pogodak u sezoni.

Taman kako su gosti pomislili da bi mogli da izdrže do velikog odmora i da mreža ostane mirna, Markos Alonso je iznenadio Guzana. I to prilično neprijatno. Cezar Aspilikueta poslao je jednu strašnu loptu duboko u polje gostujućeg šesnaesterca, a kada je izgledalo da će ista otići u gol-aut, golmanu Midlzbroa desio se - Markos Alonso. Španac se izvio koliko god je mogao i dohvatio loptu gotovo iz „mrtvog ugla“ i Guzana matirao kroz noge.

Midlzbro je mogao samo da se potrudi da više ne primi nijedan gol, bar do odlaska na predah, pošto na drugoj strani momci u crveno-beloj opremi nisu mogli ništa da urade. A za to su bili najzaslužniji Nemanja Matić i Sesk Fabregas, koji je odmenio povređenog N'Gola Kantea i pokazao da može jako dobro da sarađuje sa srpskim asom. Tako je i Tibo Kurtoa upisao i 15. utakmicu bez primljenog gola, čime se izjednačio s Ugom Lorisom na vrhu tabele i trci za nagradu "Zlatna rukavica".

Upravo je njihova veza i proradila sredinom drugog poluvremena, kada je Španac namestio, a Srbin pogodio i to posle dobrog prijema lopte desnom, slabijom nogom, a onda i poluvolej udarcem. Opet kroz noge Guzanu. Bio je to Matićev tek prvi gol za Čelsi na Stamford Bridžu, dok je Sesk upisao i desetu asistenciju u sezoni. Što mu je ukupno šesta godina u karijeri da spremi bar deset golova u Premijer ligi.

Brzi voz protutnjao je i pregazio Midlzbro, sada ostaje da se u laganom ritmu potpiše velika, sezonska pobeda. Pokloni se nikada ne odbijaju, a Totenhem se svojski potrudio da Čelsi dobije ono što zaslužuje.