ПЛ: Венгер држао час Мурињу, ''нула'' Ливерпула!

Грујић замало да донесе три бода Ливерпулу! Екипа Ливерпула одиграла је само 0:0 против Саутемптона и тако додатно закомпликовала ствари када је у питању пласман у Лигу шампиона.  Ливерпул се опет “оклизнуо“: Милнер омануо с пенала, Редсима виси Лига шампиона! Саутемптон однео бод са Енфилда.  Венгер одржао час Мурињу, Арсенал у трци за ЛШ! Екипа Арсенала савладала је Манчестер Јунајтед са 2:0 у дербију 36. кола Премијер лиге.  Венгер је то чекао 13 година: Мурињо је коначно пао! Арсенал добио дерби за Лигу шампиона! На Емиратима - 2:0.

Фудбал 08.05.2017 | 00:05
Изабраници Јиргена Клопа нападали су нон стоп, али лопта није хтела у мрежу. Најбољу шансу имали су 66. минуту када је искусни Џејмс Милнер промашио пенал.

Прилику у дресу Ливерпула добио је Марко Грујић, који је у 87. минуту заменио Вајналдума, а управо је он имао шансу да у надокнади времена донесе сва три бода тиму са Енфилда.

Бивши фудбалер Црвене звезде високо је скочио, али је његов покушај поново одбранио одлични Форстер.

Репрезентативац Србије Душан Тадић одиграо је свих деведесет минута за Саутемптон, али без великог учинка.

У првом полувремену играло се углавном испред Форстеровог гола, али Ливерпул у више наврата није успео да постигне гол. Ређале су се шансе, Милнера, Фирмина и Кутиња, али је голман Саутемптона увек био спреман.

У наставку десила се поменута ситуација, када је у свом казненом простору Џек Стивенс играо руком, а судија Медли то видео и показао на белу тачку. Милнер је узео лопту, али је Фрејзер Фостер још једном сјајном одбраном спречио домаће играче да дођу до гола предности.

До краја утакмице виђена је и прилика Грујића, међутим Ливерпул није успео да дође до жељеног гола, па је остало 0:0.

Пре три године клизање Стивена Џерарда симболично је означило крај Ливерпулових надања да ће до прве титуле још од 1990. године, данас је Џејмс Милнер починио грех који би Редсе могао да одвоји од пласмана у Лигу шампиона. Искусни фудбалер последњи је играч Ливерпула који је на себе навукао одору трагичара пошто у судару са Саутемптоном у 36. колу Премијер лиге није успео да материјализује једанаестерац из 66. минута, па је утакмица завршена без голова - 0:0.

Кад то преведемо у бодове, Ливепул се вратио на треће место на табели, али сада само са бодом више од Манчестер Ситија и пет предности над Манчестер јунајтедом. Али Сити има утакмицу мање, а Јунајтед чак две, рачунајући и вечерашње гостовање код Арсенала. Бар знамо за кога ће навијати црвени део Ливерпула.

И знамо кога тамо никако не воле. Данашњи дуел са Саутемптоном био је четврти узастопни у коме Ливерпул није успео да затресе противничку мрежу, иако су изабраници Јиргена Клопа све време притискали госта. Додуше, Свецима уопште није сметала таква улога. Свесно су препустили лопту ривалу и прилично лако се носили са налетима домаћег тима мада су у том 66. минуту имали и доста среће.

Тачније, имали су Фрејзера Форстера међу стативама. Који тренутак раније Џек Стивенс је играо руком, Милнер је преузео одговорност, али је Форстер фантастично реаговао и спасио Свеце вероватног пораза. Осми пут ове сезоне да је Милнер шутирао једанаестерац и први пут да није погодио.

Наставила се Ливерпулова јалова иницијатива и у наставку меча, али сем полушансе за Данијела Стариџа - шутирао је право у Форстера - ништа претерано претеће. Све до другог минута судијске надокнаде када је резервиста Марко Грујић тукао главом, али се Форстерјош једном истакао, извио колико је висок и лопту избацио у корнер.

Редси окрећу главу ка Емирејтсу. Свим срцем уз Арсенал. Лига шампиона је на талону. Не успео ли Јунајтед, Лига шампиона - или барем квалификације - биће на дохвар Клопове руке. Јер у последња два кола - Вест Хем и Мидлзбро. Морали би Редси ту да узму бар три бода.

Изабраници Арсена Венгера утакмицу су преломили у другом полувремену, када су у року од три минута постигли два гола.

Прво је Гранит Џака шутирао са 30 метара, лопта је у леђа погодила Андера Ереру и спектакуларно ушла у гол, Давид Де Хеа није имао шансе.

После само три минута игре, Окслајд-Чембрлејн центрирао је са десног бока, а Дани Велбек у стилу расног ценатрафора главом лопту послао у мрежу.

У екипи Жозеа Мурнија, најагилнији био је Вејн Руни који је у више наврата претио Петру Чеху.

Прво је у 32. минуту добро шутирао, али је Чех био на месту. После два примљена гола у наставку, Манчестер се мало тргао и опет преко Рунија припретио. У 65. минуту Руни је шутирао из слободног ударца, а Чех поново одбранио.

Десет минута касније, исти играч покушава, међутим срећа је била на страни домаћих фудбалера пошто је капитен Јунајтеда замало промашио. Невероватно, Руни се нашао и у четвртој шанси на утакмици, али опет није успео у намери да постигне гол.

Играо се 81. минут када је са руба шеснаестерца лопту послао мало изнад пречке.

До краја утакмице није нису виђене веће прилике, па је Арсенал остварио 19 тријумф у сезони.

Ако већ не може до титуле, бар да узме скалп Жозеу Мурињу. Деценијском непријатеју. Нема ништа лепше за Арсена Венгера који је једним ударцем „убио“ две муве. Задао је ударац у браду тренеру Манчестер јунајтеда, још је важније да је свој тим оставио, макар теоретски, у трци за четвртим местом које доноси квалификације за Лигу шампиона. Арсенал је у великом дербију 36. кола Премијер лиге тукао Црвене ђаволе - 2:0.

За крај једног два велика низа. Први: све до данас, Мурињо није знао за првенствени пораз од Тобџија. Било да је водио Челси или Манчестер од 2004. Славио је седам, пет пута извукао нерешено, видело се по поставци да иде на још један реми, јер му је приоритет Лига Европе, преко које директно може у елитну куп, али је пао на колена. Други: 25 мечева нико није приморао његов тим на капитулацију. Неко је морао.

Арсен Венгер!

Пресуда је пала на почетку другог полувремена. У размаку од само три минута. Таман што је, после не толико атрактивног првог дела, домаћин притиснуо, то му се и исплатило. Најпре је Гранит Џака опалио са 25 метара и уз помоћ Андера Ерере (лопта је Шпанца погодила у леђа и променила смер) савладао Давида де Хеу, да би у првом наредном опасном нападу Окслејд Чембрлејн центрирао, а Дани Велбек затегао главом из све снаге под пречку за вођство од којег се гости нису опоравили.

Апсолутно заслужено славље Тобџија, јер су од старта утакмице ставиле до знања да их занимају три бода. Покушавали су Алексис Санчез и Месут Озил, претио је и Наћо Монреал, али је Де Хеа све налете одбијао, док је на супротној страни Петр Чех повремено морао да спасава ствар после нимало безазлених атака Маријсала и Рунија.

А онда је Џака дао четврти гол откако је стигао у Арсенал (трећи ван казненог простотра), да би Чембрлејн показао да израста у све бољег плеја, јер је наместио већ седми гол у овосезонској Премијер лиги, а толико није имао збирно у минулих пет. За Велбека, који је и те како мотивисан да покаже да је био неправедно запостављен у Јунајтеду, јер је три пута тресао мрежу свог бившег клуба на исто толико утакмица.