PL: Venger držao čas Murinju, ''nula'' Liverpula!

Grujić zamalo da donese tri boda Liverpulu! Ekipa Liverpula odigrala je samo 0:0 protiv Sautemptona i tako dodatno zakomplikovala stvari kada je u pitanju plasman u Ligu šampiona.  Liverpul se opet “okliznuo“: Milner omanuo s penala, Redsima visi Liga šampiona! Sautempton odneo bod sa Enfilda.  Venger održao čas Murinju, Arsenal u trci za LŠ! Ekipa Arsenala savladala je Mančester Junajted sa 2:0 u derbiju 36. kola Premijer lige.  Venger je to čekao 13 godina: Murinjo je konačno pao! Arsenal dobio derbi za Ligu šampiona! Na Emiratima - 2:0.

Fudbal 08.05.2017 | 00:05
Izabranici Jirgena Klopa napadali su non stop, ali lopta nije htela u mrežu. Najbolju šansu imali su 66. minutu kada je iskusni Džejms Milner promašio penal.

Priliku u dresu Liverpula dobio je Marko Grujić, koji je u 87. minutu zamenio Vajnalduma, a upravo je on imao šansu da u nadoknadi vremena donese sva tri boda timu sa Enfilda.

Bivši fudbaler Crvene zvezde visoko je skočio, ali je njegov pokušaj ponovo odbranio odlični Forster.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić odigrao je svih devedeset minuta za Sautempton, ali bez velikog učinka.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom ispred Forsterovog gola, ali Liverpul u više navrata nije uspeo da postigne gol. Ređale su se šanse, Milnera, Firmina i Kutinja, ali je golman Sautemptona uvek bio spreman.

U nastavku desila se pomenuta situacija, kada je u svom kaznenom prostoru Džek Stivens igrao rukom, a sudija Medli to video i pokazao na belu tačku. Milner je uzeo loptu, ali je Frejzer Foster još jednom sjajnom odbranom sprečio domaće igrače da dođu do gola prednosti.

Do kraja utakmice viđena je i prilika Grujića, međutim Liverpul nije uspeo da dođe do željenog gola, pa je ostalo 0:0.

Pre tri godine klizanje Stivena Džerarda simbolično je označilo kraj Liverpulovih nadanja da će do prve titule još od 1990. godine, danas je Džejms Milner počinio greh koji bi Redse mogao da odvoji od plasmana u Ligu šampiona. Iskusni fudbaler poslednji je igrač Liverpula koji je na sebe navukao odoru tragičara pošto u sudaru sa Sautemptonom u 36. kolu Premijer lige nije uspeo da materijalizuje jedanaesterac iz 66. minuta, pa je utakmica završena bez golova - 0:0.

Kad to prevedemo u bodove, Livepul se vratio na treće mesto na tabeli, ali sada samo sa bodom više od Mančester Sitija i pet prednosti nad Mančester junajtedom. Ali Siti ima utakmicu manje, a Junajted čak dve, računajući i večerašnje gostovanje kod Arsenala. Bar znamo za koga će navijati crveni deo Liverpula.

I znamo koga tamo nikako ne vole. Današnji duel sa Sautemptonom bio je četvrti uzastopni u kome Liverpul nije uspeo da zatrese protivničku mrežu, iako su izabranici Jirgena Klopa sve vreme pritiskali gosta. Doduše, Svecima uopšte nije smetala takva uloga. Svesno su prepustili loptu rivalu i prilično lako se nosili sa naletima domaćeg tima mada su u tom 66. minutu imali i dosta sreće.

Tačnije, imali su Frejzera Forstera među stativama. Koji trenutak ranije Džek Stivens je igrao rukom, Milner je preuzeo odgovornost, ali je Forster fantastično reagovao i spasio Svece verovatnog poraza. Osmi put ove sezone da je Milner šutirao jedanaesterac i prvi put da nije pogodio.

Nastavila se Liverpulova jalova inicijativa i u nastavku meča, ali sem polušanse za Danijela Staridža - šutirao je pravo u Forstera - ništa preterano preteće. Sve do drugog minuta sudijske nadoknade kada je rezervista Marko Grujić tukao glavom, ali se Forsterjoš jednom istakao, izvio koliko je visok i loptu izbacio u korner.

Redsi okreću glavu ka Emirejtsu. Svim srcem uz Arsenal. Liga šampiona je na talonu. Ne uspeo li Junajted, Liga šampiona - ili barem kvalifikacije - biće na dohvar Klopove ruke. Jer u poslednja dva kola - Vest Hem i Midlzbro. Morali bi Redsi tu da uzmu bar tri boda.

Izabranici Arsena Vengera utakmicu su prelomili u drugom poluvremenu, kada su u roku od tri minuta postigli dva gola.

Prvo je Granit Džaka šutirao sa 30 metara, lopta je u leđa pogodila Andera Ereru i spektakularno ušla u gol, David De Hea nije imao šanse.

Posle samo tri minuta igre, Okslajd-Čembrlejn centrirao je sa desnog boka, a Dani Velbek u stilu rasnog cenatrafora glavom loptu poslao u mrežu.

U ekipi Žozea Murnija, najagilniji bio je Vejn Runi koji je u više navrata pretio Petru Čehu.

Prvo je u 32. minutu dobro šutirao, ali je Čeh bio na mestu. Posle dva primljena gola u nastavku, Mančester se malo trgao i opet preko Runija pripretio. U 65. minutu Runi je šutirao iz slobodnog udarca, a Čeh ponovo odbranio.

Deset minuta kasnije, isti igrač pokušava, međutim sreća je bila na strani domaćih fudbalera pošto je kapiten Junajteda zamalo promašio. Neverovatno, Runi se našao i u četvrtoj šansi na utakmici, ali opet nije uspeo u nameri da postigne gol.

Igrao se 81. minut kada je sa ruba šesnaesterca loptu poslao malo iznad prečke.

Do kraja utakmice nije nisu viđene veće prilike, pa je Arsenal ostvario 19 trijumf u sezoni.

Ako već ne može do titule, bar da uzme skalp Žozeu Murinju. Decenijskom neprijateju. Nema ništa lepše za Arsena Vengera koji je jednim udarcem „ubio“ dve muve. Zadao je udarac u bradu treneru Mančester junajteda, još je važnije da je svoj tim ostavio, makar teoretski, u trci za četvrtim mestom koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona. Arsenal je u velikom derbiju 36. kola Premijer lige tukao Crvene đavole - 2:0.

Za kraj jednog dva velika niza. Prvi: sve do danas, Murinjo nije znao za prvenstveni poraz od Tobdžija. Bilo da je vodio Čelsi ili Mančester od 2004. Slavio je sedam, pet puta izvukao nerešeno, videlo se po postavci da ide na još jedan remi, jer mu je prioritet Liga Evrope, preko koje direktno može u elitnu kup, ali je pao na kolena. Drugi: 25 mečeva niko nije primorao njegov tim na kapitulaciju. Neko je morao.

Arsen Venger!

Presuda je pala na početku drugog poluvremena. U razmaku od samo tri minuta. Taman što je, posle ne toliko atraktivnog prvog dela, domaćin pritisnuo, to mu se i isplatilo. Najpre je Granit Džaka opalio sa 25 metara i uz pomoć Andera Erere (lopta je Španca pogodila u leđa i promenila smer) savladao Davida de Heu, da bi u prvom narednom opasnom napadu Okslejd Čembrlejn centrirao, a Dani Velbek zategao glavom iz sve snage pod prečku za vođstvo od kojeg se gosti nisu oporavili.

Apsolutno zasluženo slavlje Tobdžija, jer su od starta utakmice stavile do znanja da ih zanimaju tri boda. Pokušavali su Aleksis Sančez i Mesut Ozil, pretio je i Naćo Monreal, ali je De Hea sve nalete odbijao, dok je na suprotnoj strani Petr Čeh povremeno morao da spasava stvar posle nimalo bezazlenih ataka Marijsala i Runija.

A onda je Džaka dao četvrti gol otkako je stigao u Arsenal (treći van kaznenog prostotra), da bi Čembrlejn pokazao da izrasta u sve boljeg pleja, jer je namestio već sedmi gol u ovosezonskoj Premijer ligi, a toliko nije imao zbirno u minulih pet. Za Velbeka, koji je i te kako motivisan da pokaže da je bio nepravedno zapostavljen u Junajtedu, jer je tri puta tresao mrežu svog bivšeg kluba na isto toliko utakmica.