Косово - ударац Србији и Европи

Формирањем криминалне државе Косово као у билијару једним ударцем је погођено неколико кугли: Србија, Европа али и постојећи поредак у целини, сматра директор Центра системско-стратегијских истраживања у Москви Андреј Фурсов.

Регион 07.05.2017 | 11:11
Косово - ударац Србији и Европи
"Нема сумње да су тај 'удар' организовале групе у САД и европска бирократија. Осим њих, корист од формирања косовске државе имала је и међународна криминална интернационала која је тесно повезана са западним специјалним службама", изјавио је Фурсов у интервјуу за данашњу "Политику".

Према његовим речима, на делу су операције новог типа и зато се може направити веза од Косова до управљања мигрантском кризом, као новим видом специјалног ратовања.

На страховања људи да би нови светски сукоб могао да почне због претњи севернокорејског лидера, Фурсов одмахује руком и каже да је све то око Северне Кореје спектакл.

Фурсов, такође, каже и да не мисли да свет улази у епоху 'трећег светског рата' већ у доба у којем све више нестаје граница између мира и рата.

На констатацију новинара да се, када се говори о обојеним револуцијама у Украјини, дешавањима у Македонији, протестима студената у Србији стално долази до имена Џорџа Сороса и на питање да ли је његова улога ипак прецењена, Фурсов каже:

"Наравно да Сорос није никакав самостални играч. Он је извршилац нечијих налога. Сама чињеница да се непрекидно прст упире баш у њега, а медији понављају Сорос, Сорос, говори у прилог томе да је он фигура трећег или четвртог ранга када је реч о онима који вуку конце у свету. Он је шпекулант и у свим тим догађајима има корист и неку своју личну сатисфакцију."

Упитан ко онда вуче конце у свету, Фурсов који се сматра једним од најпровокативнијих имена руске историографије и друштвене науке који је ових дана боравио у Београду, сматра да то нису ни Билдерберг група ни Трилатерлана комисија, већ далеко затворенији клубови за које користи термин "Наднационалне групе светског договора и управљања" који окупљају европску аристократију, али и Ротшилде и Рокфелерове.

Једна од таквих група је и Римски клуб који су основали Аурелио Печеи, Ђовани Ањели и Александар Кинг, додао је он.

Сматра и да је ЕУ одиграла своју историјску улогу и да у таквом облику више није потреба господарима светске игре.

Што се тиче позиције Меркелове, Оланда, доскора Обаме а сада Трампа, он каже да су они само "нека врста високих чиновника" и подсећа на недавни текст "Монд дипломатика" у којем се изводи закључак да у последњих 35 година на изборима у Француској побеђују политичарти који ни на који начин не одражавају интересе грађана.

"Зато су они сви у светској игри фигуре, пиони који су само поверовали да су играчи."

На питање да ли је и руски председник Владимир Путин само фигура у тој светској игри, он каже:

"Сматрам да је Владимир Путин на почетку био фигура, али је у међувремену постао играч. И то му не могу опростити."

(б92)

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

Дјекна

07.05.2017 11:02

Све тачно.

ОДГОВОРИТЕ
Name

АР

07.05.2017 12:23

Пустимо се тудјих брига И проблема окренимо се себи и својим бригама.Ста ми имамо са косовом и србијом

Name

Драган Скеро Требиње

07.05.2017 16:39

Лањској киси не треба кабаница