Игокеа повела у финалу против Босне!

Игокеа води, Босна се држала само полувријеме! Актуелни шампион серијом 16:0 средином треће четвртине одлучио питање побједника у првом мечу финалне серије плеј-офа за шампиона БиХ. На крају, 87:71.

Кошарка 05.05.2017 | 22:30
Кошаркаши Игокее повели су 1:0 у финалној серији плеј-офа против сарајевске Босне, тријумфом пред својим навијачима.

Иако је у првом полувремену изгледало да ће Сарајлије бити тврд орах, игра гостију у наставку меча потпуно се распала, па су играчи актуелног шампиона на крају стигли до убједљивог тријумфа.

ИГОКЕА - БОСНА 87:71 /17:19, 27:25, 25:7, 18:20/

Током првих 20 минута меча водила се изједначена игра, а сам податак да у прве двије четвртине ниједна екипа није имала више од четири поена предности, довољно говори о дешавањима на терену.

На крају прве дионице резултат је гласио 17:19, али су изабраници Драгана Бајића у другом кварталу постигли два поена више од ривала, па се на одмор отишло с резултатским егалом - 44:44.

У првом полувремену Џејмс Робинсон и Ђорђе Милошевић са осам поена били су најрасположенији код Александровчана, с тим да је Милошевић додао и шест скокова. С друге стране, Босну је предводио Максим Стурановић, који је већ у уводних 20 минута забиљежио двоцифрени учинак - 16 поена и три ухваћене лопте. Владимир Ђорђевић убацио је 11 поена.

Наставак меча у потпуности је припао актуленом шампиону, који је ривали за 10 минута дозволио да убаци само седам поена. Серијом 16:0 средином треће четвртине, "игоси" су најавили тријумф. Након 30 минута игре имали су 18 поена предности (69:51) и пред одлучујући квартал могло се наслутити ко ће повести у финалној серији.

Потпуно су заказала два најбоља играча Босне из првог дијела, Стурановић је остао без поена, док је Ђорђевић додао свега три. На другој страни разиграли су се Вук Радивојевић и Блаж Махковиц, који су били међу најзаслужнијим за велику серију.

Посљедња четвртина била је рутинско одрађивање посла. Нису домаћи играчи допустили гостима да угрозе високу предност, па су сасвим заслужено стигли до вођства у финалу - 87:71.

Наредни меч биће одигран 10. маја у Сарајево (20:15), а подсјетимо да се финална серија игра на три побједе.

ИГОКЕА: Пашајлић 9, Мићовић 2, Талић, Робинсон 19, Пешаковић 2, Милошевић 10 (9 ск), Глоговац, Албијанић 13 (7 ск), Радивојевић 11 (7 ас), Махковиц 17, Рикић 4.

БОСНА: Шарић, Ђорђевић 14, Јошило 6, Делалић 9, Решидовић 3, Васиљевић, Чампара 4, Драгољ, Драгићевић 3, Стурановић 19, Соколовић 7 (7 ск, 8 ас), Дурак 6.

Извор: мондо.ба