Igokea povela u finalu protiv Bosne!

Igokea vodi, Bosna se držala samo poluvrijeme! Aktuelni šampion serijom 16:0 sredinom treće četvrtine odlučio pitanje pobjednika u prvom meču finalne serije plej-ofa za šampiona BiH. Na kraju, 87:71.

Košarka 05.05.2017 | 22:30
Košarkaši Igokee poveli su 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa protiv sarajevske Bosne, trijumfom pred svojim navijačima.

Iako je u prvom poluvremenu izgledalo da će Sarajlije biti tvrd orah, igra gostiju u nastavku meča potpuno se raspala, pa su igrači aktuelnog šampiona na kraju stigli do ubjedljivog trijumfa.

IGOKEA - BOSNA 87:71 /17:19, 27:25, 25:7, 18:20/

Tokom prvih 20 minuta meča vodila se izjednačena igra, a sam podatak da u prve dvije četvrtine nijedna ekipa nije imala više od četiri poena prednosti, dovoljno govori o dešavanjima na terenu.

Na kraju prve dionice rezultat je glasio 17:19, ali su izabranici Dragana Bajića u drugom kvartalu postigli dva poena više od rivala, pa se na odmor otišlo s rezultatskim egalom - 44:44.

U prvom poluvremenu Džejms Robinson i Đorđe Milošević sa osam poena bili su najraspoloženiji kod Aleksandrovčana, s tim da je Milošević dodao i šest skokova. S druge strane, Bosnu je predvodio Maksim Sturanović, koji je već u uvodnih 20 minuta zabilježio dvocifreni učinak - 16 poena i tri uhvaćene lopte. Vladimir Đorđević ubacio je 11 poena.

Nastavak meča u potpunosti je pripao aktulenom šampionu, koji je rivali za 10 minuta dozvolio da ubaci samo sedam poena. Serijom 16:0 sredinom treće četvrtine, "igosi" su najavili trijumf. Nakon 30 minuta igre imali su 18 poena prednosti (69:51) i pred odlučujući kvartal moglo se naslutiti ko će povesti u finalnoj seriji.

Potpuno su zakazala dva najbolja igrača Bosne iz prvog dijela, Sturanović je ostao bez poena, dok je Đorđević dodao svega tri. Na drugoj strani razigrali su se Vuk Radivojević i Blaž Mahkovic, koji su bili među najzaslužnijim za veliku seriju.

Posljednja četvrtina bila je rutinsko odrađivanje posla. Nisu domaći igrači dopustili gostima da ugroze visoku prednost, pa su sasvim zasluženo stigli do vođstva u finalu - 87:71.

Naredni meč biće odigran 10. maja u Sarajevo (20:15), a podsjetimo da se finalna serija igra na tri pobjede.

IGOKEA: Pašajlić 9, Mićović 2, Talić, Robinson 19, Pešaković 2, Milošević 10 (9 sk), Glogovac, Albijanić 13 (7 sk), Radivojević 11 (7 as), Mahkovic 17, Rikić 4.

BOSNA: Šarić, Đorđević 14, Jošilo 6, Delalić 9, Rešidović 3, Vasiljević, Čampara 4, Dragolj, Dragićević 3, Sturanović 19, Sokolović 7 (7 sk, 8 as), Durak 6.

Izvor: mondo.ba