Мбапе рекао "да" Реал Мадриду!

Килијан Мбапе, најтраженији млади фудбалер у Европи, изабрао је да пређе у мадридски Реал, преноси шпанска "Марка".

Фудбал 05.05.2017 | 16:00
Мбапе рекао "да" Реал Мадриду!
Према писању дневног листа који је добро обавештен о дешавањима у ‘Краљевском клубу’, играч Монака пристао је на прелазак у Реал.

Челници клуба већ су послати у Кнежевину како би преговарали услове преласка током летњег прелазног рока, а према првим информацијама, понуда би могла да прескочи границу од 100 милиона евра.

Мбапе би могао да постане најскупљи фудбалер на свету и претекне сународника Пола Погбу, којег је летос Манчестер јунајтед платио 105 милиона евра.

Флорентино Перес дуго је тражио новог ‘Галактикоса’ и нашао га је на стадиону ‘Луј други’, пошто је 18-годишњак потпуно засенио конкуренцију играма у домаћем првенству и Лиги шампиона.

Један од главних адута Мадриђана јесте тренер Зинедин Зидан, који је Мбапеов сународник, али и чињеница да је пре четири године нападач Монака био у Реаловом Кампу.

Недавно је његов ујак изашао у јавност са информацијом да га жели шест врхунских клубова, оба манчестерска тима, ПСЖ, Бајерн, Барселона и Реал Мадрид. Ипак, "Марка" преноси да је играч одабрао да пређе у Реал.

То значи да Пјер-Емерик Обамејанг, који је већ дуго близу преласка на ‘Сантјаго Бернабеу’, највероватније обући дрес Пари Сен Жермена, а Манчестер јунајтед ће додатно појачати потеру за Антоаном Гризманом.

Мбапе је ове сезоне одиграо 39 утакмица у свим такмичењима, постигао је 24 гола и уписао 11 асистенција. Он је са 18 година и 30 дана постао најмалађи фудбалер који је постигао 15 голова у лигама петице.

Добре игре донеле су му и позив у национални тим Француске за који је одиграо два меча.

Реал Мадрид је као Галактикоса за наредно лето изабрао Килијана Мбапеа, а нова звезда светског фудбала је рекла „да“ шампиону Европе и света!

Јутрошња Марка доноси ексклузивну информацију да је млади Француз изабрао Реал Мадрид од свих понуда које има, а цела насловна страна утицајног спортског дневника је посвећана овом трансферу који би требало да обележи наредно лето.

Као најтраженији играч на планети у овом тренутку, Мбапе је могао да бира клуб, а изабрао је баш Мадриђане. Из неколико разлога...

Реал Мадрид је дуго вагао које велико појачање да доведе наредног лета као поклон Флорентина Переза навијачима у изборној години када треба да му се потврди још један председнички мандат. Помињали су се најчешће Азара и Дибала, али сјајне партије Иска и Асенсија су увериле Мадриђане да им није потребан играч на тим позицијама и да треба да се окрену довођењу класичног голгетера. С обзиром да ће Мората највероватније у Челси или неки други клубм, као и да се још не зна шта ће бити са Бенземом, отворило се довољно простора да Мадриђани крену у довођење неке гол-машине. Од Мбпаеа није било атрактивнијег имена и млади Француз је врло брзо налегао на Реалову понуду.

Реал Мадрид је успоставио контакте са људима из Мбапеовог окружења попут менаџера, породице и тако је почела прича. Мада, Реал и Мбапе се нису тек сада упознали, они су стари знанци... Играч је још са 14 година био гост Реаловог тренинг кампа у Велдебебасу и одушевио је мадридске скауте, могао је да остане, али је у договору са најближима одлучено да настави развој у Монаку и да се не одваја од породице. Још тада су људи у Реалу били одушевљени Мбапеовим потенцијалом, а један од њих је и данашњи стратег Зинедин Зидан.

Управо је Зидан један од разлога због којих је Мбапе дао предност Реалу у односу на друге клубове. Зизу је идеалан ментор и учитељ за младу звезду Монака.

Реалов првобитни план је био да Мбапе добије још времена да искаже потенцијал, да се овог лета направи договор и да играч остане још једну сзеону у Кнежевини. Међутим, фантастичан финиш сезоне у којем је показао од каквог златног материјала је саткан и интересовање осталих клубова, су натерали Мадриђане да убрзају посао.

Имају пристанак играча, сада остаје да се нађе заједнички језик са Монаком. Иако су из Кнежевине претходних дана поручивали да Мбапе остаје и следеће сезоне, реалност је другачија. Монако је клуб који продаје играче, иако овог лета неће бити приморан на то јер је у претходних неколико прелазних рокова успео да испегла клупске књиге и неким великим продајама реши проблеме са финансијским фер-плејом. Ипак, клупска филозофија је да се најбољи продају за најбољу цену. А следеће лето је моменат за Мбапеа.

Готово је извесно да ће се сума обештећења писати са девет цифара. Трансфер неће бити мањи од 100.000.000 евра, а сигурно је да ће у договор бити укључени и бонуси као у случају Марсијала, што значи да су велике шансе да ће ово бити најскупљи трансфер у историји фудбала и да ће пасти Погбин рекорд.

Да ли се Реалу исплати оваква инвестиција? Свакако.

Мбапе би једног дана требало да наследи Кристијана Роналда као прва звезда тима, а Португалац је до сада исплатио сваки цент уложен у његов трансфер који је дуго времена био највећи на свету. Реалова каса је препуна и неће бити никакав проблем за Переза да издвоји 100 и кусур милиона за најтраженијег фудбалера данашњице.  

Ту је и конкуренција осталих клубова. Пре свих манчестерских ривала Јунајтеда и Ситија, затима Бајерна и Пари Сен Жермена. Али поред Реала су им шансе мале... Грађани су спремни да плате и 130.000.000 евра за Мбапеа, али играч жели у Реал. Јунајтеду је више окренут Гризману. Бајерн не жели да улази у сулуду трку са плаћањем рекордног обештећења, а Пари Сен Жермен ће највероватније довести Обамејана.

Извор: Б92/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар